| anonim_4396 a întrebat:

Considerati ca Ion Diaconescu merita cei 18.000.000 de euro?
sau credeti ca meritele si favorurile care i s-au facut cat timp a condus partidul au fost de ajuns ( stie oricine ce inseamna sa fii sef de partid si cate iti poti permite ).

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cred ca te referi la Ion Diaconescu; chiar daca ar merita o despagubire pentru toate nedreptatile care i s-au facut, nu cred ca e decenta cererea lui.Nu-mi explic o astfel de cerere din partea unui om modest, chibzuit si rezonabil, cum il stiam pana acum. Putem pune cererea fie pe seama urmarilor unei varste atat de inaintate-sa nu uitam ca are 93 de ani si la varsta aceasta putini dintre noi isi mai pastreaza luciditatea, fie pe seama intereselor vreunei alte persoane, poate dintre eventualii sai descendenti.

| Arthur a răspuns:

Cred că vorbeşti de Ion Diaconescu (fostul preşedinte al PNŢ-ului ), nu de Dan Diaconescu, care este patronul OTV. Şi este vorba de 18 milioane de euro nu 18 mii de euro. Meritele nu au cum să-ţi fie făcute, iar favorurile i-au fost făcute de Iliescu împreună cu minerii. Pentru cei 17 ani de puşcărie grea la canal şi în alte lagăre de exterminare, având ca simplă vină patriotismul şi credinţa în binele României, după mine cred că le merită cu prisosinţă.

| Arthur a răspuns:

@harciog- Eşti îndrăgostit?hee hee Crezi că lui Dan Diaconescu îi pasă de 18. 000 de euro? Vezi să nu ajungi diseară pe OTV.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreaba-ne mai degraba citi din contribuabili sint dispusi sa-i plateasca ca statul de acolo ii ia.Noua ne plateste cineva? Te pomenesti ca Diaconescu a fost singurul suferind?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca a suferit mult si pe nedrept, dar nu pare decent sa ceri statului (poporului) aceasta suma uriasa, atata timp cat nu ai fost singurul care a suferit. Au fost mii de romani care au fost in inchisorile comuniste si nu s-au gandit sa ceara despagubiri. Cred ca dl. Diaconescu s-a invatat cu onoruri, favoruri si compensatii si crede ca i se cuvin si mai multe. Cati dintre cei care i-au fost colegi de puscarie pe acelasi motiv, pot sa ceara despagubiri, sau chiar cer? Niciunul! Eh...sa zicem ca @april..."varsta" si sa trecem peste subiect! Nu este cazul!