| MihaiAndrei666 a întrebat:

Considerati ca mai exista iubire autentica?

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Păi ce inseamna pentru tine iubita autentică?

| SilentRain a răspuns:

Da, încă mai există mame și tati care își sacrifica viata pentru copii lor
Mai slăbuț intre un băiat și o fată

| mentholinks a răspuns:

Absolut, doar ca nimeni nu mai crede in ea. In ziua de azi e posibil sa iubesti pe cineva fara sa-ti dai seama fiindca mintea e plina de multe alte lucruri.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Îți dai seama ca încă mai exista dar multe lucruri s-au schimbat, acum spre deosebire de alte vremuri nu mai esti obligat sa te căsătorești cu cineva, acum nu mai e ceva obligatoriu sa fi virgin/virgina sau sa te căsătorești de tanar, multe obiceiuri s-au cam pierdut, in zonele rurale se mai pastreaza.Acum exista divortul, in alte asta nu era o obțiune.
Greșeală multora, desemnea o greșeală care era frecventa dintotdeauna era faptul ca lumea se concentrează mai mult pe fizic și nu mulți aleg partenerii cu discernământ și se arunca cu capul înainte fără sa știe sau sa vadă in ce se bagă.
Nu prea s-au schimbat multe doar ca acum sunt și oameni care nu mai dau importantă tradițiilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Sunt si care dau importanta, traditiilor, care se bazeaza pe fapte reale spiritualitate/biologie. Acum se promoveaza libertatea/feminismul la putere, chiar si in 2019 trebuie sa ai retard mintal sa te casatoresti cu o panarama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca da!

| 1231242 a răspuns:

Dar a existat vreodată?! Te întreb eu așa?!

| Username272 a răspuns:

Da, încă mai există

| fanernest123 a răspuns:

Daca intelegi iubirea ca sacrificiu de sine pentru persoana draga, desigur ca mai exista.