| graworu a întrebat:

Considerati femeia egala barbatului din punct de vedere psihologic, intelectual si rational? Ce sex considerati ca urmareste o gandire rationala mai mult decat una intuitiva?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e deja egala? Trebuie sa o mai consider eu?

| graworu explică (pentru suntserios):

Userul anului isi merita titlul.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul nu este o fiinta rationala si o primata conștientă de existenta ei limitată ce percepție indiferent de sex

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Intuiția nu tine de sex și nu e opusă rațiunii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Care e rostul reply-ului tău? laughing Foarte rațional.

| graworu explică (pentru supadeceapa):

Iti multumesc, asa incerc sa fiu.

| supadeceapa a răspuns (pentru graworu):

Nu-ți iese. Care a fost "rațiunea" din spatele lui? laughing

| graworu explică (pentru supadeceapa):

Imi pare rau, dar nu te inteleg. Spatele cui? Vreau sa adaug ca imi place foarte mult poza ta de profil!

| gemeni6226 a răspuns:

Din experienta mea de viata am constatat ca femeile merg mai mult pe intuitie iar barbatii pe logica, barbatii sunt mai puternici fizic pe cand femeia e mai puternica din punct de vedere psihic.Iar la intrebarea a doua iti recomand aceasta carte https://www.emag.ro/......ECR460BBM/

| Jus7t a răspuns:

Intuiția unei femei e mult mai bună decât cea a unui bărbat, asta nu înseamnă că bărbații nu au intuiție sau că toate femeile au o intuiție bună, vorbim de potențial aici.
Avem nevoie unul de altul, ne ajutăm reciproc, însă dacă nu suntem conștienți de asta ne facem rău unul altuia.
E la fel de importantă dar nu e egală, un fel de : 2 = ||, nu 2 = 2, aceeași valoare dar totuși diferită.

| callerofthestorms a răspuns:

Femeia nu este capabila de gandire rationala

| troleibuz a răspuns (pentru callerofthestorms):

Un comentariu abject. Statisticile spun ca barbatii comit cele mai multe crime din gelozie, cele mai grave accidente rutiere, cele mai multe abuzuri de orice fel. In peste 30 de tari inca se practica mutilarea genitala a fetitelor. Barbatii sunt mai violenti. Violenta nu e rationala.