| troleibuz a întrebat:

Considerati rasista expresia ''te-ai inecat ca tiganul la mal''?

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu, dar exista acea tipologie de persoane care iau totul prea personal laughing

| Apokales a răspuns:

Nu, nu vad unde este ura.

| troleibuz explică (pentru Apokales):

Nu e neaparat ura, dar li se atribuie un defect. o trasatura negativa de personalitate.

| CIaudiu a răspuns:

Nu este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact.De ce nu se spune "te-ai înecat ca neamțul la mal" sau ca un animal la mal.Este o jignire adusă unei nații, unor oameni până la urmă.Nu există nație fără scursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de unde provine expresia. Dar da, nu e prea ok, cu toate că o mai zic și eu din nărav prost.

Răspuns utilizator avertizat
| HotStuff a răspuns:

Tiganii fac parte din rasa neagra sau cum? Cred ca multi confunda rasele cu etniile.