| Berlinu a întrebat:

Conteaza jobul partenerului/partenerei pentru voi?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cum nu imi doresc ceva formal tip familie sau stabilitate intr-o relatie nu, dar daca voiam cred ca tineam cont sa aiba un salariu la fel ca mine si sa nu depindem unul de altul financiar. Fiecare cu banii lui, si desigur sa detina o proprietate in caz de separare are unde sa plece. Repet nu sant omul care da 2 palme la una ca sa scape de ea deci nu se aplica in cazul meu, prefer o femeie artificiala ca in filmele cu roboti - asa consider ca e mai misto pentru mine

| Ofiintă a răspuns:

Da, printre altele.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Ofiintă):

M-ai făcut curios big grin Dacă nu sunt prea insistent, ce job vrei tu să aibă? laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu am o preferință anume.
Mă refeream la un job care să nu fie la polul opus domeniului meu.
Asta pentru că este destul de greu atunci când, spre exemplu partenerul este artist, activează în industria muzicală, iar eu nu am vreo legătură cu acel domeniu.
La fel și atunci când mă raportez la medici.
Mă gândeam ca domeniile în care activăm să nu fie pe o parte și de cealaltă parte a baricadei.

| Berlinu explică (pentru Ofiintă):

Ce profesie ai?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Conteaza.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce ar conta? Evident ca nu.

Doar daca nu ar face acte... imorale laughing

| Freya1 a răspuns:

Nu neaparat, atata timp cand este independent si responsabil, iar munca pe care o depune este una corectă, legală si calculată (nu munca multa sa se suprasolicite si bani putini, sau tot mereu plecat.) nu am treaba.

| siriusblack98 a răspuns:

Atâta timp cât nu se prostituează, nu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Da conteaza intr-un fel. Nu are importantă ce job e însă conteaza dacă îl pasionează sau nu. Vezi o determinare aparte la un om care face ce ii place.

| ShaOfHatred a răspuns:

Evident

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Adrian5575 a răspuns:

Poate sa aiba orice job din partea mea, doar sa nu fie ceva aiurea, intelegi tu.

| Roberrt21 a răspuns:

Poate sa fie femeie de serviciu, sa spele wc uri. Atât timp cât ii place ceea ce face, pentru mine nu conteazahappy