Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Continuare...
http://www.tpu.ro/......ma-uit-pe/
'http://www.tpu.ro/......-calendar/

Pe ici colo se vede fire de iarba verde (de parca ar avea si alte culoare
Ma uit pe geam(partia noua ) si vad o fisie de zapada
Ma uit pe cuier. Hainele groase de iarna nu le mai folosesc (trebuiesc spalate si puse in dulap)
Am renuntat la colantii pe care ii purtam sub pantaloni
Azi impreuna cu o vecina am facut curat in curte
O musca obraznica se plimba bezmentica
Am vazut un tanar in tricou; altul in pantaloni scurti
Soarele e tot mai cald, tine mai mult si se intuneca ma tarziu
Voi ce ziceti? A venit primavara? Sa mai asteptam?

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu de vreo săptămână am trecut la ţinuta mea de vară (cine ştie cunoaşte).hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

La voi a o fi venit primavara mai repede big grin

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aha. De fapt, cred că am cam sărit anul ăsta peste iarnă.hee hee

| Fatamuntilor explică (pentru NOname):

Cam da! Chiar si la munte! Nu degeaba au fost postarile mele (pe care le-am inclus )hee hee

| mgtow a răspuns:

E primavara dar cu frig pe timp de noapte, asa cum vara cand soarele rasare mori de cald si noaptea daca nu iti pui cearceaful pe tine simti ca ingheti.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca a venit cu adevarat primavara, am zarit coltul ierbii mult asteptate, lumea a iesit la muncile agricole/curatenie etc.
Primavara ne surade, iar noi am asteptat cu mare drag, nu zic ca zapada nu a fost buna, e chiar foarte benefica pentru ogor..asa ca, am scos fustitelele si pantofiorii din dulaptongue
si am aruncat cizmulitele/ghetutelehee hee dar le voi scoate cu mare drag la iarnawinking
O seara bunahappy

| Fatamuntilor explică (pentru caramela):

Si cred la fe. Oricum mi-e dor de primavara!
Fustite nu prea port (doar poate daca merg la biserica)
NU am purtat fustite / rochite de ceva timp!
Cred ca se schimba vremea daca ma vezi in fusta!laughing

greece12
| greece12 a răspuns:

Uite primavara mea:

http://www.youtube.com/watch?v=Ufo5stCm2J0

Singurul meu necaz e ca nu am ghiocei, mi-era dor de ei.
In rest, primavara plina, geamuri deschise larg de dimineata pana seara, un soare smintit peste 20 de grade si bluzele tot mai subtiri si mai colorate.
A venit sigur primavara!
:)

| Fatamuntilor explică (pentru greece12):

Frumos clip, multumesc, mai ales ca am zarit si margarete, preferatele mele!
Imi plac valurile marii, dar numai sa le aud, pentru e clar;, iubesc muntele!

| greece12 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Firea contradictorie a omului! Cat traiam la munte,eram moarta dupa mare si valuri,acum ca stau pe malul marii dau orice pentru piscuri de munti,sunt ingrozitoare,recunosc!
happy
Imi pare rau ca nu erau albe margaretele, stiu cat iti plac!
Ma iubeste, nu ma iubeste, mai tii minte? N-am facut-o niciodata cu flori, doar cu frunze de salcam...
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lol..eu am citit ca ai vazut un tantar in pantaloni scurti si in tricou...of, poate chiar o sa vedem ca in curand apar si ei.

| EarsOfAFox a răspuns:

Primavara vine pentru mine an de an abia cu simfonia lalelelor din Pitesti :)

http://travelbadgers.com/......elelor.jpg

http://www.vinsieu.ro/......97da92.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru EarsOfAFox):

Adu o vaca nebuna pe acolo sa vezi ce spectacol de primavara iti ofera

| SteffyBelleSteffyMee a răspuns:

A venit happy

| zeul2014ro a răspuns:

Si asta nu intelegem multi dintre noi ca pamantul e in schimbare si ca nimic din ce era nu va mai fi totul este sub un sumbru decor de speriat acestea sunt efectele incalziri globare inceputul sfirsitului erei