| 13paranoia13 a întrebat:

Credeți în Dumnezeu?
Dacă da/de ce.
Dacă nu/de ce.
Cel mai bun răspuns cu o explicație cât mai bună primește fundă! happy
p. s. dacă nu e bună categoria, scuzați! XD

3 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Cred,poate nu cu cea mai mare putere,dar totusi,cred.E mai bine sa crezi si sa descoperi ca nu exista,deact sa nu crezi si de fapt Dumnezeu sa existe si sa fii trimis in Iad.i acum,cand ma uit in sus si vad icoana care ma priveste fix,nu am cum sa nu cred. Si astia care nu credeti, in ce an suntem? 2012, nu? Daca voi chiar n-ati crede nu ati spune asta peentru ca anii se numara de la Nasterea lui Hristos si voi, doar spunand in ce an suntem afirmati ca Dumnezeu exista.Si alta chesti: credeti ca acum 2012 ani i s-a sculat lu unu sa minta pe toata lumea si sa spuna ca trebuie sa o luam de la anul' 1(pe atunci nu exista cifra 0) si s-a apucat sa scrie ditamai cartoiu' pe care l-a numit Biblie si gata, a infiintat religia crestina.E adevarat ca ma cam indoiec de faza cu crearea lumii, dar asta nu mai conteaza.

| BobbyTheOne a răspuns (pentru Gabica):

Pentru mintea oricarui idiot, se ridica o intrebare universala...cine a infiintat biserica?¿ce e ea de fapt? laughing) hai sa ti explic prietene, increzator laughing biserica are o putere mai mare decat toate guvernele lumii la un loc, a facut multe lucruri din umbra, a creat si oprit razboaie a nascut controverse enorme pornind de la o idee stupida, mohamed e negat de catolici, allah nu stiu care la fel, catolicii nu sunt ortodocsi dar sunt crestini, tt felul de rahaturi, pentru cultura ta generala ``politice``. Cand au inceput sa numere anii...pai daca toata lumea zice ca suntem in 2012, iti dai seama ca scriu pe plic data care zice toata lumea, nu k neaparat cred.dar asa e normal, te ia lumea de nebun laughing)citeste niste carti istorie. evolutie.winking

| BobbyTheOne a răspuns:

Nu! Nu potti sa crezi in ceva ce nu are nici o baza, nici o explicatie sau dovada, doar pentru ca niste carti scrise de oameni o spunwinking in toata lumea asta nu exista dovada fizica cum ca dumnezeu existawinking am si un citat...``Too stupid to understand science? try religion`` (prea idi@t sa intelegi stiinta? incearca religia) cu asta cred ca am spus tot happy