| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că a deveni vegetarian este costisitor? Cineva îmi spunea că este nevoie de mai multe resurse financiare pentru a adopta un astfel de stil de viață...ce părere aveți?

7 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Parerea mea este ca un om echilibrat la cap nu devine vegetarian, ci mananca din toate in mod echilibrat.
Asa cum zice medicina 50 % carbo, 30 % proteine si 20 % grasimi sanatoase.

E posibil sa fie nev si de bani, ca legumele costa, aia e.

| Freya1 a răspuns:

E destul de costisitor.Chiar dacă ni se pare absurd sa stii ca legumele costa mai mult decat restul mancarii obisnuite.
Uita-te cat e un kg de roși, de ardei, o conopidă, vinetele.Si cat sunt două pulpe, niște ouă, niște cârnați.Plu cat mănânci pe ele? si cat pe legume?

| SilentRain a răspuns:

Nu,că iarba e gratis

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sa mananci o mancare vegetariana de calitate este mai scumpa. Dar daca mananci doar ca sa-ti umpli burta, fara aport necesar corpului, da, este mai ieftin.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Nu este vorba de bani cum că ar fi mai costisitor, dar în nici un caz nu este nici mai sănătos din moment ce omul a modificat genetic și a creat tot felul de hibrizi, făcând tot felul de încrucișări atât la legume, fructe cât și la animale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o mare prostie să spui că e mai scump să RENUNȚI la ceva. Ca cei care spun că celebritatile sunt sănătoase fiindca au bani. Când de fapt ca sa slabești ar trebui sa faci economie, sa cumperi mai puțină mâncare laughing Dacă e să fim serioși, legumele sunt mult mai ieftine decât carnea.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt mai ieftine mai ales iarna. laughing