| LupusDei1993 a întrebat:

Credeti ca al treilea val de feminism va lovi din plin si in Romania?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu astept valul femeilor cu chip adica robotice sexuale,nu ma intereseaza de valuri feminine,e bine ca se lupta pentru drepturile lor,egalitatea trebuie sa fie o normalitate clar,multe se viseaza violate sau au pretenti de printese,sincer ma scarbeste multe femei, admir putine femei, multe materialiste, ipocrite, mincinoase, prefacute care ofera doar vaginul lor atat, abia astept VR sa se dezvolte si roboti sexuali ala e viitorul

| Drimmero a răspuns:

Sa speram ca nu o sa fie niciunde, crizatele alea sunt periculos de cretine.

| Freya1 a răspuns:

Dacă nu aparea misoginismul ce a fost clar primul nu mai apărea feminismul.Asa ca poate sa apara ori de câte ori e bazait.

| LupusDei1993 explică (pentru Freya1):

Numai ca al treilea val are multe probleme si nu rezolva deloc problemele curente, ci creeaza altele din pacate.

| Endoryus a răspuns (pentru Freya1):

Partea proasta e ca feminismul din ziua de azi creaza mai multe probleme si nu rezolva macar una.

| Freya1 a răspuns (pentru Endoryus):

În ziua de azi nu se rezolva in general nimic.

| Dismally a răspuns:

Nu mai are nici o legatura cu feminismul ce vad acum prin Statele Unite si alte tari. Nu cred ca va prinde la noi, romanii sunt mai conservatori, nu accepta foarte usor ideile noi venite din exterior.

| Endoryus a răspuns:

E o bomba cu ceas. Deci da. Tic/tac face deja de mult timp. Sunt curios cum o sa fie. Citesc de ani buni despre prapadul care il face in USA si alte tari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul tine de oameni.

| Paul754880338 a răspuns:

"Val de feminism", "va lovi" Romania? Serios? Chiar al treilea? Nu pot sa cred ca le-am ratat pe primele doua!
Feminitatea este mama cei ii tine obraji in palmele-i calde copilului ingrijorat sau bolnav. Este ceea ce asigura perpetuarea speciei noastre, buna sau rea asa cum este ea. Este busola barbatului dezorientat. Daca doar are si ea nevoie de atentie si uneori (chiar daca exagereaza) de locul intai, se cheama asta "feminism" si este prezentat ca un cataclism natural?
Stimati masculi, va ganditi vreodata cum ar trebui prezentata "galopanta" ( ca sa foloaesc un termen similar) noastra pierdere a masculinitatii? Nu cumva, de fapt, asta este feminismul? Feminitatea urcata singura pe podium, pentru ca nu mai alaturi masculinitatea? Cereti cumva femei sa nu mai intre in competitie cu voi? Va este teama, sau de ce?

| LupusDei1993 explică (pentru Paul754880338):

Https://www.youtube.com/watch?v=s5-dzTztC2s
Uite una din miile de exemple la ce ma refer.

| Paul754880338 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Draguta poveste! Mai ales fabula de la inceput. De altfel singurul lucru intelept spus de "povestitor". Pentru restul, ce nu pot verifica, si pentru indemnul nu ajutati femei la ananghie ca puteti ajunge la inchisoare si inca una de maxima securitate mai putin respect si interes. Avem si noi ceva similar, povestea cu drobul de sare de pe soba de Ion Creanga.
Dar am si eu o poveste pe care o pot verifica. Tot timpul m-am oprit sa ajut un copil, o femeie sau un batran. Nu am fost inchis niciodata, ba mai mult, am ajutat o data demult o fata frumoasa sa iasa dintr-un altfel de impas, iar totul s-a sfarsit cu un happy end ce dureaza si azi.
Nu mai fi naiv, te rog! Indemnurile alea subtile de a nu ajuta, de a fi egoist, viata e o lupta si altele au darul de a ne izola, invrajbi unul cu altul si a deveni mai usor de manipulat la sfarsit. Atat de usor ne lasam mintiti? De povestioare fara dovezi? Hai sa ne trezim odata!

| LupusDei1993 explică (pentru Paul754880338):

Domnule Paul, eu te respect pentru faptul ca nu ti-ai pierdut umanitatea, dar ce am prezentat eu nu e un caz izolat, si ma refer mai mult de tarile din vest in care feminismul a atins cote penibile, o femeie avand mai multa valoare decat un barbat, prin urmare ea initiaza un divort si poate ruina un barbat in care ii ia totul. Evident nu toti de acolo sunt asa, dar o importanta parte din ei asta fac...

| Paul754880338 a răspuns (pentru LupusDei1993):

Multumesc! Si eu te respect la fel ca pe toti user-i. Tocmai de aceea vreau sa iti atrag atentia asupra catorva erori din teoria ta. Eu locuiesc de 10 ani intr-o tara din vest, cum spui tu si stiu exact cum stau lucrurile aici. Fenomenul prezentat de tine este un efect, nu o cauza. Pierderea masculinitatii cu tot ce inseamna ea, este cauza. In spatele pierderii responsabilitatii unui sot si tata se ascund traume ale copiilor. Atunci intervin cei ce concep legea. Tu cum ai concepe legea asta, analizand cazuri reale in care adultul ce va sa fie stalpul familiei, saliveaza abundent la vederea unei fuste mai scurte si mai tanara, uitand de copii si sotie? Sau bautura, sau alte metehne...
Hotii de gen masculin care au devalizat Romania, nu au onoarea sa dea nume de taifun acestei miscari, dar o probabila fata, care probabil a estorcat un probabil "binevoitor" ce se holba la decolteul ei a si fost numit "feminism" (la deja al treilea val).
As vrea sa amintesc tuturor, ca multe femei lucreaza in medicina de urgenta salvand vieti, sau pur si simplu dau viata copiilor nostri. Acum te intreb : " Ai trece pe langa o femeie ce tocmai se ineaca fara sa ii intinzi mana si sa o scoti din apa doar pentru ca te-a marcat acest video?"
Inca o data iti spun si tie si celor ce mai raman inca cu gura cascata la astfel de mesaje subliminale :
Hai sa ne trezim odata! Masculinitatea de care vorbeam, se pierde strivita intre scaunul din fata calculatorului si fundurile nemiscate ce stau pe ele. In timpul asta am gasit si un motiv de panica. "Feminismul la treilea val".

| LoveSleep a răspuns (pentru Paul754880338):

Experiment social. Iti caut un video daca vrei.
O actriță loveste un actor pe strada cu pumnii. Toata lumea trece pe langa ei si toți râd. Când aceștia inversează rolurile, toți sar pe el să-l bată pentru că o lovește. Cum explici asta, purtătorul de cuvânt al feministelor?