| Thecurious a întrebat:

Credeti ca, candva, in viitor, omenirea va coloniza planeta Marte?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În mod sigur. Acum rămâne de văzut cât de îndepărtat va fi acel viitor.
Poate dura și câte secole de acum încolo. Teraformare, lipsa apei, costurile. Și ar spune unii, utilitatea. Astfel vor fi mai mult timp exploratori pe acolo.
Coloniști nu prea repede.

| Celcestietot a răspuns:

Nu, pentru ca WW3 its coming soon!

| FreddieM a răspuns:

De ce nu? Noi am fost colonizati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar iti dai seama ca o alta PLANETA nu e acelasi lucru cu alt continent.
Din ce cred eu ca se va intampla o sa ne dezvoltam tehnologic atat de puternic incat nu o mai putem face distinctia intre ce este OM si Robot. Dar la final se va intampla un Razboi ca in filmele SF pentru ca viata trebuie sa-si reia ciclul.

| AllexXtreme a răspuns:

Cei da NASA au zis ca pana in 2027 vor incerca sa duca oameni acolo vor incerca sa faca un aparat ce emite oxigen etc. Scrie si pe net