| Mario1994 a întrebat:

Credeți că China are vină că a inventat acest coronavirus sau America? Se pare că Trump e dur, rasist dar și nebun, eu cred că Trump vrea sa cucerească toate țările pentru putere și mândrie! Așa e? Credeți că va mai fi Trump președintele țării SUA? Nuuu, va cădea.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La creat iluminatii in secret

| J0B0MAT a răspuns:

China nu avea cum să îl inventeze și să îi dea drumul la populația ei. Decât dacă a fost cineva extrem de imbecil.
America a băgat bani grei pentru a căuta un vaccin, și a avut multe de pierdut pe plan economic cu toată carantina, deci iarăși ar fi trebuit să fie cam tembeli să inventeze și să răspândească un virus care le aduce numai pierderi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consider ca in astfel de situatii se releva cel mai bine problemele psihice ale oamenilor.

| Andrei200202 a răspuns:

Cu siguranță nu a inventat China virusul, exista deja.

| Mario1994 explică (pentru Andrei200202):

Exista deja? Nu vorbi prostii. A fost inventat ori de China ori de America.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Mario1994):

Nu ti băga nasul unde nu fierbe oala, nu esti deloc informata, iti place doar să dai cu presupusul pe aici.

| BogdanM275 a răspuns:

Nu se știe exact cine a inventat virusul, dar se poate spune că o parte din vină o are și china deoarece a participat indirect la răspândirea lui.

Trump e poate naționalist și cu apucături fasciste, dar practic e omul de care SUA a avut nevoie și se pare că încă are.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Trump? E rasist dar nebun rău. Ar trebui împușcat că exagerează cu astea. America și China au o vina mare din cauza coronavirusului.

| TheBIoodyHound a răspuns:

Coronavirusul n-a fost inventat de om iar vina pentru raspandirea lui ii apartine Chinei.

Trump nu e rasist, nici nebun si nu vrea sa cucereasca lumea. E o tampenie sa crezi asa ceva.
Sper ca va fi reales.

| Mario1994 explică (pentru TheBIoodyHound):

Dar de unde știi ca China e vinovata? De ce China nu își plătește faptele la pușcăria?

| TheBIoodyHound a răspuns:

Citesc.

China a stiut ca e periculos, a incercat sa opreasca raspandirea informatiilor despre virus, a anuntat tarziu ca virusul se transmite de la om la om si a permis sau a esuat in a opri 5 milioane de oameni sa paraseasca Wuhan inainte sa fie inchis.

Exista un studiu conform caruia infectiile din China ar fi putut fi reduse cu pana la 95% daca autoritatile chineze actionau mai devreme - ceea ce ar fi redus semnificativ cazurile de infectare la nivel global.