nony
| nony a întrebat:

Credeti ca diferenta dintre viata si moarte este doar o secunda, doar un gand, doar un gest?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nony - lasă-l, a auzit-o la televizor, la adi minune, când discuta cu sexy brăileanca despre Hegel, efemeritatea trupului si influența lor asupra lui guță.

20 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da

nony
| nony explică:

Yingyang. daca poti sa ne explici si fabuloasa exclamatie care ai facut-o, as fi recunoscator thinking

cami
| cami a răspuns:

Da, diferente dintre viata si moarte este... o secunda. Acum esti, acum + nu mai esti... un gest?! e prea mult.

mira
| mira a răspuns:

Pana la urma este vorba de o secunda sau poate chiar mai putin.

| Gabry a răspuns:

Nimeni nu s-a intors sa ne povesteasca si noua cum a fostbig grin!
Ar exista o posibilitatewinking

| Georgiana2905 a răspuns:

Inca nu vreau sa ma gandesc la o astfel de diferenta si stii de ce? Probabil din frica.Adevarul e ca toti ajungem sa trecum de la viata la moarte, lucru ce pe unii ne inspaimanta de-a binelea. Oricum sunt de acord cu afirmatia ta.

| JustMeFlory a răspuns:

Diferenta...doar un pas e de ajuns!happy

| LuS[z] a răspuns:

Cred ca diferenta e un pic insesizabila pentru cel car e pe punctul de a pleca din lumea asta.cu siguranta nu se gandeste ca va muri si chiar daca se gandeste inca mai spera ca poate sfarsitul nu e atat de aproape.Pe cand pentru cel ce asista la un deces cred ca diferenta dintre viata si moarte e de doar un gand.

| Casiana a răspuns:

Stii se zice ca primul pas al unui copil este si primul sau pas spre moarte, ai dreptate poate fi o secunda sau un gest, dar poate fi si o viata intreaga diferenta!

| DoomNEzeu a răspuns:

Se prea poate... acum esti in viata.nu crezi ca ti s-ar putea intampla ceva rau si deodata... te impusca unu in cap.sau un cutremur.sau da o masina peste tine.sau faci infarct si mori fara sa stii ca s-a intamplat... aiurea nu?

| zuzumic a răspuns:

Cred ca diferenta dintre viata si moarte e data de caldura si gestul corpului ...adica rece si tzeapan big grin

| yinyang a răspuns:

Nu... e doar o proiectare in astral...

| yinyang a răspuns:

Exclamatia nu e fabuloasa. E doar un raspuns simplu la o intrebare fireasca...1 eu nu ascult manele si nu imi trebuie sa faca nimeni comentarii pe raspunsurile mele. Daca tot voiai sa stii nony...omul e conceput din 3 parti (trinitatea): corp fizic (trupul), corp astral(sufletul) si corp mental (spirit). Ca sa calatoresti fara timp si fara spatiu in plan astral si ca sa t obisnuiesti cu el, trebuie sa iei un pahar de vin, il pui langa pat si t relaxezi...la un moment dat iti imaginezi ca t ridici din corp...nu va sfatuiesc sa va duceti ca multi nu se mai intorc...asta depinde cat de pur si curat esti ca sa rezisti in corp astral...Cand murim "firul de argint" dintre cele 3 corpuri se rupe si vom ramane in corp astral, doar ca timpul si spatiul nu va mai exista... Omul caruia ii e frica e moarte este omul care toata viata a tras dupa materialism propriu...asa ca toti care sunt speriati de 2012 si de ceea ce va fi...Raspunsul meu este...asteptam o noua era unde totul va fi selectat... o zi buna nony. Poate unii care il asculta pe filozoful de ady minune o sa ajunga la o teorie mai ampla despre bani, putere, femei si dusmani. Eu o am de om umil... sper ca am fost destul de concis in exprimare.

| denisa0906 a răspuns:

Nu nu cred ca e doar un gest un gand e mult mai mult de atat e o diferenta mare ....depinde cum ai dus`o in viata si cum o vei duce dincolo... :*

| delia_6706 a răspuns:

Da

| miha_3376 a răspuns:

Depinde, nony:azi esti fericit, te distrezi etc, iar maine poti sa fi cu 1 picior in groapa si cu altul afara. p. s:diferenta dintre viata si moarte... poate o secunda...cine stie

| spiridush2012 a răspuns:

Nu, eu cred ca fiecare are steaua lui, adica o alta viata undeva candva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nicio diferență. Dacă e să ne referim la trup, diferența este mică, mică, cât o puță de furnică.
Dacă e să ne referim la viață ca energie, în natura nimic nu se pierde, nimic nu se câștigă, toul se transformă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar un gest!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesti de Bella si edward din filmul Twilighthee hee