| 13DoXy13 a întrebat:

Credeti ca e bine sa ma apuc sa scriu o carte?

Răspuns Câştigător
| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Cum consideri tu daca crezi ca esti in stare da daca nu nu. funda nu uita de alianta.

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, dacă ai inspiraţie, dă-i bătaie la scris!
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

De ce nu? Daca ai idei,te exprimi bine si esti perseverent,vei reusi cu siguranta.Iar dupa ce vei termina cartea de scris, noi o vom cumpara si iti vom spune daca, pe langa perseverenta ai si talent.Succes!

| Wildie a răspuns:

DA.De ce nu? Voi face si eu acelasi lucru la vara

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

E foarte greu sa scrii o carte...

| Assassins a răspuns:

NU trebuie sa ne intrebi... daca tu vrei sa scrii o carte o scrii, nu iti va spune mereu TPU ce trebuie sa faci...bafta la cartewinking

| laurash_9338 a răspuns:

Da. Daca iti place de ce sa nu incerci.

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Dap
cred ca poti sa incepi sa scrii o carte, dar dor daca' ai imaginatie, si niste idei bine puse la punct.
_____________________________________
cunosc o fta, o pr de a unei pr de ale melebig grin, care a scris o carte ft buna, si vrea sa o publice da ea nu stie cum. da nu asta conteaza.
____________________________________
deci ea a avut o imagintie bogata si a scris o carte ft buna, si ft apreciata.
dei daca' crezi ca ai timpu' necesar si ideile necesare poti sa incepi sa o scrii.
dar sa nu te pierzi pe parcurs cu ideile, ca asta o sa vezi ca o sa o distruga.deci iti pui ideile o scrii si asta e tot.
________________________
si daca' ai tot ce iti trebuie' atnci ai nevoie doar de vointa si putina implicare
sa vezi ca o sa mearga si poate iese si ft ft ft ft ft ft ft buna...
_____________________________
:*
SUCES :*

| kiss99 a răspuns:

Da pererea mea este ca ar fi bine sa scrii o carte...si eu am scris o carte... apucate cine stie poate e una buna si o sa iti surada norocul

| Maya_8462 a răspuns:

PAi aici depinde ce carte
Dar e foarte bine ca incerci ceva nou
Finditsa?

| Cristinna_8657 a răspuns:

Da,este o idee superba, decat sa iti strici ochii toata ziua pe calculator si la tv.eu una am scris o carte, da nu am continuat-o.la vara o voi continua.pana acum amscris 2 caiete si sper sa fac si mai mult la vara. sper sa ajung cineva in lumea scrisului.la fel si tu! succes! gasesteti un subiect care stii ca este placut de toata lumea.sau alegeti un film si sustrage povestea si imbunatatestio...

| Bybanu a răspuns:

Carte e mult spus! tu creeaza cateva povesti, poezii.si pe urma. daca e sa te promoveze cineva si iti va merge bine, te apuci si de carti.

| Homye18 a răspuns:

Da e un lucru bun sa te apuci sa scrii o carte (parerea mea).

| Mălinuşaaa a răspuns:

Heiii Pufulet big hug Doar nu e ceva rau laughing Sigur ca e bine.cine stie poate chiar e buna :X si poate o dai in vanzare laughing) Vreau si eu sa o cumpar tongue Dar ce titlu` ai vrea sa-i pui?smug Pupici kiss

| CrowUp a răspuns:

Normal!

Si eu am o carte, pe aproape terminata e a 10-a carte.E editia limitata din,, Viata unei scolii cu aventuri''
Am transformat toate orele de la scoala in niste aventuri prin MINUNATA CUNOSTINTA. Explorand prin ele, ne distram si invatam!

| AleAnyo a răspuns:

Nu esti obligata sa faci ceea ce iti voi spune eu, dar daca in scrieri te regasesti si oamenii apreciaza munca ta, cu siguranta. Si eu scriu o carte in prezent (si am doar 12 ani) dar nu uita: mereu trebuie sa-ti asculti inima. Ea ce iti spune?

| deny_3888 a răspuns:

Da. Si eu incerc sa fac acelasi lucru si crede-ma este foarte bine sa incepi sa scrii si sa iti lasi imaginatia sa creeze. happy

| Dav7id a răspuns:

Daca tu consideri ca esti pregatita(poate esti baiat,dar baietii rar mai scriu o foaie, dapai carte). Doar sa stii ca vei putea rabda sa scrii pagina cu pagina si ti-am zis sa te simti pregatita si sa vrei cu adevarat asta. Daca te pui sa scrii Succes si sa imi spui numele, n-am mai citit de mult ceva bun.Salut si Numai Bine! Pufulet

| MissmysteriousS a răspuns:

Da,in totalitte daca ai imaginatie fa-o, vei fi foarte apreciat de lume si te vei simti uimitor...

| Kittynna a răspuns:

Daca vei atent/a la scriere, te poti apuca. Altfel vei da batai de cap cititoriilor happy

| larisuca23 a răspuns:

Da este bine sa sc carti daca ai imaginatie.

| oOAngelOo a răspuns:

Daca simti ca ai fler. inspiratie. ce mai.
Imaginatie! Limita e cerul!
poti sa scrii orice! baga intriga multa. pulsuri dragoste&ura~ amuzament~drama. orice iti trece prin cap:X
Daca chiar ai de gand sa scrii o carte te sfatuiesc sa incepi cu ceva mai usor. Incepe cu o poveste.,... Daca ideile curg cred ca ai stofa de autor~daca nu mai bine las'o asa.
Este foarte interesant sa scrii ceva.chiar sintrun jurnal. intr-o carte autorul este stapanul suprem~el face si desfacelove struck
Ps~un amanunt foarte important(poate cel mai important)~
~Nu uita asta~daca vrei sa castigi cat mai multi cititori trebuie sa le stanesti interesul din primele randuri. poti sa bagi un scurt istoric.care sunt personajele.cine cu cine se intelege/cine nu.
uite un expemplu.
la marginea unei paduri din California de Sud, intr'un mic sat absorbit de rutina nimanui nu'i pasa de mituri. legendele erau doar basme. pana acum..."
continua tu ca nu am inspiaratielaughing
asta e un tip de inceput pentru o poveste de groaza sau dramatica
Sper ca ti'am fost de ajutorwinking

| DeDde_7705 a răspuns:

Nu prea cred laughing)adica daca nu ai ce face. scrie o carte oh go on dar iti pierzi timpul. Scuzewinking dar asta e parerea mea! :*

| fl0w a răspuns:

Sincer...nulaughing