| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e un compliment sau nu sa-i spui unei persoane care era,,overweight" (in termeni americani) si care a slabit considerabil:,,Vai, ce mult ai slabit!",, Ce schimbare!",, Nici nu te-am recunoscut!". Toata lumea imi spunea mie asta dupa ce am slabit, inclusiv colegii de munca ai tatei si mamei, rudele, vecinii, profesorii, colegii. Voi v-ati simti sau nu bine sa va spuna cineva asta fata de mai multe persoane?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu prealaughing Ei o spun ca sa te incurajeze sa continui sa slabesti sau sa ramai slab, dar pe mine nu m-au impresionat niciodata. Si am fost si super slab, si pufoslaughing

| Dismally a răspuns:

Cand iti spune cineva asta, da, ti-o spune ca un compliment. Acum, cum te simti tu cand o auzi este alta treaba... Pe mine nu m-ar deranja sa-mi spuna cineva asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-as simti naspa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba m-aș simți foarte bine, aș considera că efortul meu a meritat și m-aș simți mândră din cauza asta. Pot să zic că este și un compliment într-o oarecare măsură. Compliment autentic este atunci când cineva afirmă "Ai slăbit considerabil. Îți stă foarte bine așa!".

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu consider că e un compliment.