| Thecurious a întrebat:

Credeti ca efectul de sera va fi redus?
E o cauza nobila cea pentru care lupta activistii pentru mediu, insa mi se pare o cauza pierduta.
Poluarea, electromagnetica, sonora etc este un risc asumat fara de care omenirea nu ar putea evolua.

1 răspuns:
| chuckmanson a răspuns:

Da, mai exact, se crede că gaura din stratul de ozon va dispărea pană în 2070-2080.
Și ce dacă genurile astea de poluare ne ajută să evoluăm? Testele pe animale au ajutat știința să evolueze, dar asta nu înseamnă că nu are trebui să căutăm alternative lipsite de cruzime, sau în cazul poluării, mai puțin poluante.