| SchutzstaffelSS a întrebat:

Credeti ca este posibil ca Romania sa-si primeasca vreodata Basarabia inapoi sau Cadrilaterul? Daca da, cum va fi posibil?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va fi cineva la putere cu 5% din ideile lui Hitler, va anexa Basarbia, cum a facut "fuhrer"cu Austria.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Basarabia*..Tpu zice ca are un"corector"de unde atat.

| ThePoet a răspuns:

Cadrilaterul, nu, in niciun caz! Nu-l mai recuperam. In schimb, referitor la Basarabia, eu cred ca noi, tinerii, vom apuca poate, peste ani de zile, sa traim unirea. In contextul actual este clar ca nu se poate, dar se fac presiuni din ce in ce mai mari de la an la an si asta spune mult! Treptat se va realiza. Bineinteles, exista multe voci care spun ca moldovenii sunt corciti, ca vor unirea doar pentru ca noi suntem in UE si da, poate este adevarat, dar teritoriul Basarabiei apartine Romaniei!

| kiv1990 a răspuns:

Basarabia nu- din cauza rusiei, sau se poate ca basarabia sa intre in EU si sa se uneasca cu RO

| JulyStorm a răspuns:

Nu, si nu. Sunt pe vecie pierdute.

| ImiUrascViata a răspuns:

Sunt de parere ca nu vom primi niciodata cadrilaterul deoarece Bulgarii sunt prea avari pentru a recunoaste ca ne-o daduse noua dupa razboi daca nu ma insel si de asemenea nu vom primi nici Basarabia din 2 motive :
1. Moldovenii de acolo nu au avut nimic impotriva sau rusii nu au vrut sa renunte la ea incat ia fortat pe acestia (desi eu tot cred ca le a convenit moldovenilor sa se alature rusilor si mai pretind ca ne sunt si frati, desi e adevarat ca faceau parte din tara noastra si alea alea totusi pentru mine nu vor fi niciodata fara suparare dar daca asa e tradatorii si au cedat originea si partea de pamanat ca sa le fie bine in loc sa riposteze =.=)

2. Si la cat de usuratic e tineretul combinat cu gena de moldovean care e de om lenes dar cu cap din pacate -,- sunt 1000% sanse sa se intoarca in Romania ca sectiune cuprinsa in ea(pot spune ca pentru ei si daca ar fi fost si daca nu tot indiferent le ar fi si in plus sa fim sinceri astia sunt prea ocupati cu alte treburi neimportante ca sa se gandeasca la asa ceva tongue sau daca ar avea oportunitatea putini ar opta sa se intoarca in Romania cred).

Spun doar adevarul nu ca am avut ceva cu moldovenii fara motiv si in plus am vazut ce comportament ciudat au acestia cand incerci sa le castigi prietenia tongue este atat de redus ca maniere incat si maimutele stiu sa foloseasca lingura -.-(fara ofensa ma refer doar la aia care chiar sunt asa redusi).