| cosmin3confuz a întrebat:

Credeti ca este un pacat sa asculti muzica nu tocmai "frumoasa "? Adica cu intelesuri mai ciudate. spre exemplu melodia going under de la Evanescense? sau Linkin Park? Vreau raspunsuri sincere, dar realiste.

Răspuns Câştigător
| VanessaTya a răspuns:

Nu e pacat, si eu ascult Evanescence, au unele melodii frumoase,altele mult prea sumbre.
Fiecare cu gustul sau! Linkin Park nu ascult, dar chiar si asa,nu inteleg de ce sa fie pacat, desi nu sunt o fana a rookul-ui puternic, acela care te surzeste practic, nu am nimic cu cei care asculta acest gen de muzica.
In concluzie, asculta ce-ti place, ce te defineste, dar ai grija nu abuza prea mult, unele melodii te pot afecta, dupa cum ai spus si tu ''e cam ciudat sa asculti versuri din astea cu ma voi duce in "Jos"si chestii d'astea...''

5 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E cam pacat, stii :-?
Asculta muzica mai frumoasa, ca asta :
http://www.youtube.com/watch?v=f1y192BaUPE
E muzica crestina :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultă în voie, ce vrei. Rap, rock, metal, jazz, reggae... nu-i niciun păcat.

| AndyLavy a răspuns:

Daca iti place, de ce nu? daca stai sa te gandesti ar fi pacat si numai prin faptul ca te gandesti ca ai vrea sa asculti asa ceva, si daca am analiza toata viata si tot ceea ce facem am realiza ca vreo 90 % din ceea ce facem este mai mult sau mai putin pacat.
Eu nu cred in asa ceva, mi se pare o prostie. O viata ai, traieste-o cum iti place, atata timp cat prin actele tale nu faci rau altora atunci de ce ar fi un pacat?
Sunt alte principii mai importante in viata, cel putin din punctul meu de vedere.

| Roxxxxi a răspuns:

Nu este pacat ..De ce sa fie pacat? Fiecare cu gusturile lui

| cosmin3confuz explică (pentru Roxxxxi):

Nu... ma refeream mai mult ca e cam ciudat sa asculti versuri din astea cu ma voi duce in "Jos"si chestii d'astea...