| Grasutza a întrebat:

Credeti ca exista asa zisa "Alta Viata"?

Răspuns Câştigător
| maimutzica a răspuns:

Acum ceva timp credeam ca dupa moarte exista o alta viata... poate te reincarnezi si alte prostii... dar acum nu mai cred asta...ai dreptul la o singura viata si tu decizi cum o traiesti...

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu siguranta, doar nu degeaba se spune ca sufletul e nemuritor.Aceea alta viata e fie in Rai fie in Iad.Fiecare dupa ce a facut si nu a facut.Si apropo de asta un citat spus de tatal meu:"Pedeapsa care face Iadul sa fie Iad este ca sufletul l-a pierdut pe Dumnezeu"

| juniper a răspuns:

Da si sper sa o descopar in curand happy

| daniDeeDee a răspuns:

Odata sufletul intrat in nefiinta...Alta viata? Nu prea cred!

| fabiola a răspuns:

Ca este, ca nu este, traieste-o cat poti de bine pe asta!

| carmi_6480 a răspuns:

Nu, nu cred si in biblie scrie ca mortul e mort si nu mai stie nimic. Daca exista o sa aflam, in viata stim sigur un lucru,, o sa murim,, asa ca nu te mai gandi ca o sa afli, cam tarziu ce-i drept...

| iri a răspuns:

Nu cred ca exista big grin

| AdeLina a răspuns:

Pot sa existe multe alte vieti numai ca noi nu avem cum sa stim. Eu personal sunt abtinuta in ceea ce priveste acest subiect... Pt ca n-am cum sa stiu decat daca as vorbi cu bunica (odihneasca-se-n pace) si n-am cum... crying... Oricum parerile sunt impartitetongue

| x_8127 a răspuns:

Exista "Alta Viata"in Elvetia...de exemplu.

| bosss a răspuns:

Da exista asa zisa alta viata pentru ca sti thu cum e in viata noastra tecem prin multe si atunci e alta viata cand iti merge ff bine sau ff rau atunci viata e alta