| RobertG101 a întrebat:

Credeti ca fetele gamerite vor fi o raritate din ce in ce mai mare in Romania?

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

In tara asta de rahat plina de oameni inchisi la minte, gameritele nu vor exista niciodata.

Deja suntem clasificati de la nastere: fetele trebuie sa prefere culoarea roz, sa aiba parul lung, sa se joace cu papusi, si sa se comporte ca niste printese; baietii trebuie sa prefere albastru, sa aiba parul scurt, sa joace jocuri video si sa se comporte dur. Ah, si nimeni nu are voie sa fie homosexual, ca doar asa spune Biblia.

O societate de oi.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram ca da... exista lucruri mai interesante de facut pentru adolescenti decat jocurile pe calculator

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Daca toata lumea ar avea mentalitatea ta, sute de mii de oameni nu ar avea munca

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis sa dispara jocurile de tot si exista o industrie atat de de dezvoltata in ceea ce primveste crearea de soft incat nu cred ca ar ramane someri cei ce creeaza jocuri

| T0T a răspuns:

De ce aș crede asta? Desigur, numărul lor nu se compară cu cel al băieților însă nu văd ce motiv ar putea să le împiedice să se joace(mai ales motiv specific României-țară permisivă din punct de vedere al distribuirii software pe internet- spre deosebire de Germania unde te-ai mutat tu- ca să îți fac în ciudă laughing ).

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand naiba ai timp sa joci 200 de jocuri?

Răspuns utilizator avertizat
| Bernardus a răspuns:

Este mai mic decat cel al baietilor, dar cum numarul gamerilor creste si rolurile de gen se largesc, creste si numarul gameritelor. In niste ani or sa fie mai multe, eu de exemplu cand o sa fiu tata (daca o sa fiu) o sa ma joc pe PC cand voi avea timp (viata de adult e grele) si copilul meu, fie ca o sa fie baiat sau fata probabil o sa ia exemplu de la mine.