| ForeHin a întrebat:

Credeti ca in 2019 mai sunt persoane pana in 40 de ani care mai folosesc un telefon clasic (cu butoane)?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, evident.

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,am vazut patroni care folosesc

| Sofer a răspuns:

Se folosesc in special cei care au telefon de serviciu.

| gabicoo a răspuns:

Telefonul clasic e ăla cu fir, cu receptor și cu disc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru gabicoo):

Ăla e telefonul de pe vremuri interbelice. laughing

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde interbelică. Am avut genul ăsta de telefon până în 2005!
Atunci am renunțat la telefonia fixă!
În perioada interbelică (1919-1939) și după razboi, până prin anii 60', existau telefoniste care făceau legătura între posturile telefonice. Abia din anii 70' orașele din România au avut centrale telefonice automate!

| ForeHin explică (pentru anonim_4396):

laughing) atât? eu zic că primul selfie a fost facut cu un Nokia de Decebal

| ForeHin explică (pentru gabicoo):

Aaaaaaaaaaa...Același lucru cu ambele poți să faci o gaura in perete

| SG1995 a răspuns:

Da, eu am Nokia 1300, varianta 2017.

| ForeHin explică (pentru SG1995):

Speram sa fie cineva și cu Nokia 8110 :/

| Dismally a răspuns:

Sunt sigur, am vazut pe la cei care au profesii periculoase pentru telefoane - instalator, mecanic etc. big grin Am mai vazut si la persoane care locuiesc sau merg prin zone cu semnalul prost, sau la cei care merg la munte si au nevoie ca bateria sa tine cateva zile.

| ForeHin explică (pentru Dismally):

Mmmm...am găsit undeva că maestrul Gigi a dat următorul sfat „Vrei să fii fotbalist? Ia-ți telefon cu butoane!"
Fotbalul intra in categoria sporturi periculoase?

| Dismally a răspuns (pentru ForeHin):

Daca nu te duce mintea sa-l lasi pe marginea terenului atunci da, poate fi periculos pentru telefon big grin

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Da, am dat de oameni

| laSoledad a răspuns:

Da, stiu persoane care folosesc pentru ca ii tine bateria mai multe zile si pe ei nu-i intereseaza de aplicatii mobile si jocuri. Iar de fotografiat, au aparate profi.

Chiar eram intr-un alt oras c-un prieten intr-un taxi. Si prietenului i se descarcase smatphone-ul si a trebuit sa ne intoarcem la hotel. La care taximetristul zice: "Vedeti? De asta merita sa aveti cu voi un telefon mai simplu care nu consuma atat bateria, ca sa aveti de pe ce suna in caz ca va moare telefonul vostru inteligent. laughing" Deci, omul ala ne-a inchis gura.

| ForeHin explică (pentru laSoledad):

Na...telefonul cu butoane are multe beneficii
Tine bateria mult (Știu că am avut un Nokia îl încărcăm odată pe luna)
E rezistent și poate fi folosit că arma (dacă-i dai cu el în cap la cineva se sparge capul)
Unele telefoane am avut că au și net, YouTube
Și cel mai important are Snake

| laSoledad a răspuns (pentru ForeHin):

Pai asta am zis si eu ca tine bateria mai mult, fiindca n-are atatea aplicatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! Am un coleg care folosește un astfel de telefon. Are 34 ani. Naiba stie ce model este, dar are butoane.

| Dandinelle a răspuns:

Da, bateria tine, si daca il folosesti doar pentru telefoane si sms merge mai bine decat orice.

| CdeMetal a răspuns:

Da, mai sunt, am cateva rude mai in varsta care n-au nevoie de functiile unui smartphone, iar telefoanele vechi sunt mai rezistente, mai ieftine si bateria tine cam o saptamana

| christine99 a răspuns:

Da, si nu e nicio problema, sunt persoane care folosesc telefonul doar pentru a suna, a raspunde si a da mesaje.

| Cduncfujndf a răspuns:

Da.

| KaanNoah a răspuns:

Da.oamenii care nu se complică prea mult si nu au nevoie de tehnologie in viata lor deoarece se descurcă foarte bine fără. Sunt destul de multi

| George1337 a răspuns:

Da, normal. Poti avea un telefon clasic de servici si unul modern pentru uz personal.

| ForeHin explică:

Nu am zis că este o problema, decât am întrebat happy

| ForeHin explică:

Presupun că nu ai 8110 (telefonul) :/

| TheTheodosius a răspuns:

Sunt, am vazut, unii din motive mai rar intalnite iar altii probabil pentru ca si-au stricat smartphonul rolling on the floor

| ForeHin explică (pentru TheTheodosius):

Csf...cu telefonul un telefon poți să spargi capete și cu un smartphone ecrane