| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca minciuna e o tehnica de supravietuire folosita doar de lasi? Sa spunem ca eu ma intalnesc cu tatal meu pe strada si vreau sa ii cer bani, asa ca ii spun ca am nevoie de bani ca n-am pentru haine. imi trebuie pentru alcol, dar eu ii spun ca vreau pentru haine.Asta inseamna ca n-am avut curajul sa ii spun adevarul de frica sa nu ma respinga sau sa ma certe, inseamna ca n-am avut curajul sa stau fara alcol de frica sa nu intru in depresie, inseamna ca am devenit mincinos pentru o clipa ca sa nu raman fara alcol? Inseamna oare ca am dat cu piciorul in sinceritate pentru niste bani de alcol?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Da, de obicei lașii mint. Nu au curajul să își asume ceea ce gândesc sau ce fac.

| mudokins78 a răspuns:

Bre tanti!, mi'e somn!
Bea o votcă şi du-te la culcare!
Hai fi fată cuminte şi hop în pat!

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Afla ca si tu te minti singur spunand ca nu poti trai fara alcool.

| kandaraki a răspuns:

Inseamna ca esti prost si needucat daca iti minti parintii care te-au nascut, crescut, educat si te suporta in continuare un alcoolic ca tine!

| TheLifeIsGood a răspuns:

Nu e bine să minți, însă uneori e singura cale care poate rezolva unele probleme. E adevărat, ai nevoie de curaj să spui adevărul, însă nu mint doar lașii, ci și cei ce au nevoie de asta uneori.