| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca moartea e etapa finala a vietii?

39 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim,, conform Bibliei, noi aici traim asa o caterinca, iar dupa ce se termina toata nebunia de aici vom trai vesnic. Sufletul exista, orice om are suflet, iar noi traim prin el dupa ce trupul ne 'moare'

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Iar daca eu nu am suflet înseamnă ca nu sunt om? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

E imposibil sa nu ai suflet, nu stiu cum sa-ti explic incat sa fie simplu, dar incerc.
Imagineaza-ti o casa,, o masina sau orice lucru care izoleaza indiferent de dimensiuni, acele lucruri sunt echivalentul carcasei sau a corpului cum se zice, a constructiei biologice,, interiorul este modelat de ceva anume, in cazul nostru sufletul. S-o zicem p-aia dreapta, corpul este doar o intrupare, constructia metafizica este cea mai importanta, este mediul abstract si mult prea complex ca sa permita explicarea pentru toata lumea/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Dragul meu, stiu ce este sufletul. Eu vorbeam in termeni retorici, pentru ca sunt mai insensibila. Înțelegi?
De aici ideea ca nu as avea suflet. In fine, era o metafora.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Oricat de 'sadica' esti tu,, tot ai suflet, uneori nu te mai lasa inima sa faci crime sau ce-ai vrea tu sa faci ))))))

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

As vrea sa fac multe devil dar am rațiune si sunt conștientă de consecintele faptelor mele, iar asta ma oprește din a face unele chestii. Prin urmare nu poți vorbi chiar de faptul ca nu ma lasa "inima". big grin

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Doar un om dus cu pluta sau doar un distrus ar putea sa se bucure de suferinta altora si sa vrea doar sa tortureze,, eu pe astia nu ii sufar de nicio culoare, ar fi prea penal sa fie aparati de medicina si de lege peste ani si ani, cand o sa se descopere ca sunt irecuperabili si sa nu fie trasi la rapsundere...
Nu cred c-ar vrea cineva sa zaca intre 4 pereti si 2 metri de gratii si niste 'colegi' care au facut ce-ai facut si tu sau poate mai rau,, ar fi de vis! Sunt multi factori care contribuie la scurta nebunie in care tu poti sa nenorocesti vieti,, treburile astea ne depasesc pe noi, tine de mentalul omului

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing cred ca ma confunzi cu un criminal in serie. Țin sa te anunț ca nu sunt unul. Poate sunt mai insensibila, dar nu am de gând sa imi murdaresc mainile cu așa ceva. Mai am si o conștiință. Știi? o-happy

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Nu te-as vedea in postura de cutitara/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Aww... Mulțumesc, cred laughing
Dar așa ca fapt divers, prefer katanele, nu cutitele rolling on the floor.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Faci ce faci si tot terorista vrei sa pari!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

angel Eu nu sunt terorista. Deocamdata rolling on the floor
Glumesc.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Mai vrei mult sa induci omul in eroare?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cred ca da. Imi place sa am o atitudine ambivalenta si sa las loc multiplelor interpretari. E fascinant sa observi reactiile unor persoane in contextul in care spui diferite lucruri. E chiar amuzant cand unii sunt atât de creduli. Spre exemplu intr-un timp primeam mai multe mesaje de la diferiți utilizatori in care ma intrebau daca practic spiritism, magie neagra sau daca am cărți de vrăji rolling on the floor Adică unii chiar luau in serios toată faza cu ocultismul. Cred ca știi despre cine vorbesc.
In fine, pe scurt, ca sa iti raspund, da, am sa continui sa induc omul in eroare. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Daca vrei lectii pentru asta,, ma poti avea ca mentor, doar ca eu m-am lasat de asa ceva de mult.
Poti sa dai momeli alora mai slabi de 'inger'

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Poate cu alta ocazie. Si eu m-am lăsat, insa continui sa ii sperii pe unii.
Multumesc pentru oferta, dar ai uitat cu cine vorbești =>miss "okult" laughing eu as putea sa îți fiu mentor in acest domeniu laughing
Apropo, Sunt surprinsa ca te ocupi cu asemenea activități.winking dar totodata sunt mandra de tine. *lacrima*

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Bwhahahahaha,, cand trollam si eu ca orice nebun, pana sa-mi vina mintea la cap, cred ca te chinuiai sa termini gradinita!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru mine gradinita nu a fost un chin. Ca sa fiu sincera mie mi-a plăcut.
Si apropo, nenea, nu sunt atât de mica raised eyebrows
Dar cred ca îți face placere sa te legi de varsta mea, iar tu sa te dai mare ca ai fost coleg de barca cu Noe laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Da',, sa te tachinez putin, am eu o placere in asta. Am fost la bere cu Noe atunci, l-am ajutat sa faca barca, pana au urcat elefantii ne gandeam sa mai facem una.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Cata solidaritate laughing
Drăguț din partea ta. Bietul Noe chiar avea nevoie de ajutor. As fi facut-o eu, dar cum spuneam eram in scutece pe atunci.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Omenie si solidaritate din partea mea, ce pot sa mai zic acum?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce poti sa mai zici? Simplu. Alte calități, printre care, din cate se vede nu se număra si renumita modestie.

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Asta-i tunarul veritabil!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, intr-adevar exceptional de veritabil. E bine ca ai cu ce sa te mandresti.

| T0T a răspuns:

Nu prea știu ce să cred însă știu ce vreau să cred.

| Mayhem666 a răspuns:

Ce cred eu nu e important decat pentru mine, nu pot sa imi impun ideile asupra celorlalti, idei, care pot fi atat corecte, cat si gresite, dar da, asa cred eu, ca moartea este etapa finala a vietii.

| mentholinks a răspuns:

O parte din mine crede ca da, o alta parte ca nu.

| syd a răspuns:

Nu cred nimic

| syd2 a răspuns (pentru syd):

Cat de tare imi plac raspunsurile tale love struck.

| syd a răspuns (pentru syd2):

Mersi esti primul meu fan

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| JetBlueJet a răspuns:

Nu...Cred
Se zice ca viata pe Pamant a oricarui om este un fel de excursie.
Deci probabil ca dupa te intorci acasa. laughing
Dar daca in viata reala te duci intr-o excursie si dupa mori...Nu te mai intorci. Noi murim. Asa ca traieste-ti viata-n pnm ca alta nu mai ai laughing

| MistretulPufos a răspuns:

Cel putin scap de intrebarile tale

| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu, cred ca ne vom trezii toti in otet si vom povesti celorlalti castraveti ce vis am avut.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns:

Exact moartea va învinge!

| nuestenimic a răspuns:

Sa sti exista viata si dupa moarte dar dincolo o sa ai de suferit cu ceea ce ai facut tu daca ai facut bine o sa fie bine daca nu o sa sfarsesti toata viata in foc si o sa ceri iertare si o sa fie prea tarziu ca nu o sa te mai poti intoarce niciodata pentru tine asa ca fa fapte bune

| TheMinedPlumbob a răspuns:

Nu, sunt sigur ca undeva ajungem dupa ce murim, ca doar asa a fost si inainte sa ne nastem. Pe bune, inainte sa fim nascuti, noi unde eram? Ce vedeam? Am asteptat noi 1.000.000 de ani pentru a ajunge pe Pamant? Nu prea cred.
Oricum, traieste-ti viata si nu mai sta pe TPU ca sa pui intrebari despre moarte laughing

| anonim_4396 explică (pentru TheMinedPlumbob):

Pun ce intrebari vreau
Viata mi-o traiesc foarte bine

| Andrei10912 a răspuns:

Eu nu cred, eu cred că după ce mori te naști din nou în un alt corp și iei tot de la 0