| clauss a întrebat:

Credeti ca noi romanii suntem discriminati? si care ar fi motivele cele mai importante?

Răspuns Câştigător
| Elena_7763 a răspuns:

Da. Tiganii sunt unul dintre principalele motive, deoarece se duc in vestul Europei la cersit, la furat, la mancat lebede din Venetia laughing. Chiar daca ei nu sunt de etnie romana si nu sunt ca noi, pe pasaportul lor scrie Romania. Oricum inainte de a fi respectati de straini si de a avea pretentii de genul asta, eu cred ca ar trebui sa ne respectam intre noi. Nu vedeti cata ura interregionala exista la unii oameni? Ne mai facem si noi intre noi rromi uneori din pacate. Trebuie mai intai sa ivatam sa ne respectam si apreciem noi, si dupa aceea sa cerem acelasi lucru de la straini.

2 răspunsuri:
| justme_2012 a răspuns:

1.tiganii...strainii cred ca in Romania toti suntem la felstraight face hoti, mincinosi, necinstiti, parsiviwinking

| RenataG a răspuns:

Pai da eu zic ca in unele tari din europa suntem discrimintai ex Italia sau franta. discriminarea e facuta din cauza tiganilor, care ne fac de ***(scuze) tara si populatia tarii care nu este asa.