| morfeo a întrebat:

Credeti ca o sa mai dam examenul de bac anul asta? Eu cred ca nu o sa dipara virusul nici pana vara viitoare

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aici fiecare își dă cu presupusul. Virusul nu o să dispară. El o să fie în continuare activ.
Să dau un exemplu. Virusul poliomielitei. De când a apărut vaccinul și copii. tineri sunt vaccinați, virusul continuă să existe, dar el nu mai are efect. Astfel la 1 octombrie cel târziu, ar trebui să înceapă un nou an școlar și universitar. Până atunci situațiile școlare, examenele de terminare a anulul școlar 2020, bacul, ar trebui să fie încheiate. Repetarea anului pune probleme foarte mari sistemului de învățământ. Nu poate trece anul iar o generație întreagă să rămână repetentă. Dar dacă situație va fi la fel la fel, de la lună la lună, ce se va întâmpla, ați repeta și anul 2021?
Astfel lupta cu virusul va lua alte forme. iar pentru anul școlar se va găsi o soluție de compromis. Dacă virusul va scădea în intensitate peste vară, se va relaxa carantina, se va modifica programa școlară. se vor face cursuri, lecții comasate cu cunoștiințele de bază care trebuie învățate, se va trece mai mult la cursuri online, învățământul se va restructura și adapta. Astfel, pregătește-te pentru bac în august 2020.

3 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Cred ca se va da bacul online

| Raluca591 a răspuns:

Posibil in septembrie