| Joker3134 a întrebat:

Credeti ca oamenii de la tara sunt mai fericiti ca cei de la oras?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-aș fi fericită să stau într-un sătuc unde să n-am nici un loc de distracție în care să mă destind. Plus că la țară bârfa e în floare. De ce crezi că mulți tineri de la țară, după ce îsi termină liceul, se mută la oraș?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă la fericire contribuie lipsa de stres, da. Dacă la fericire se adaugă oportunitățile de evoluție personală, nu.

| Sofer a răspuns:

Nu sunt oameni mai fericiți. Poți sa fi fericit la țară și la oraș.

| RKBlue a răspuns:

Unii da.
Sunt oameni la tara care nu lucreaza.Sunt oameni care desi locuiesc la tara, lucreaza in oras, altii care "s-au retras" si cei carora le place sa lucreze in agricultura.
Cum orasul meu e unul mic, si e inconjurat de sate, ajungi usor sa cunosti oameni de la tara.Majoritatea iubesc sa locuiasca la sat, fiind mai curat si putin mai verde.

Daca un sat e sarac sau oamenii sunt saraci, atunci nu le place sa locuiasca acolo si probabil nu sunt prea fericiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii care Îl iubesc pe Dumnezeu sunt cei mai fericiți, chit că ar locui într-un buncăr.winking