| RAY a întrebat:

Credeti ca pirateria este ceva imoral? Ma refer la cei care adauga acele fisiere, sunt imorali?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Practic e un furt, iei fara sa platesti, fara acord.

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Da, clar este imorala. Gandeste-te cum ar fi daca ai lua bicicleta sau masina unui vecin si te-ai plimba cu ea, ai imprumuta-o si prietenilor, toate acestea fara acordul lui... Sa folosesti un program pe care nu l-ai platit este ilegal si imoral; totusi cand unele aplicatii costa 10.000 euro si ai posibilitatea de a le folosi fara sa platesti, este greu sa rezisti tentatiei happy

| RAY explică (pentru Dismally):

Like, meriti jumatate din fundita

| Superior a răspuns:

Nu e imoral.
In plus, pirateria ajuta intr-un fel mariile companii, iar ele stiu asta.

| TheCrusader a răspuns:

Discutabil.
Daca tu si un prieten aveti un joc pe care celalalt nu il are si decideti sa faceti schimb, sunteti imorali?