| AlexDorinel a întrebat:

Credeți ca poate Rusia sa atace Ucraina?

Rusii sunt 130 milioane populatie.

În NATO suntem peste 1 miliard

Deci n au șanse fraierii sa facă ceva.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parca și văd cum vin 300milioane de americani în Ucraina să lupte

| sierra1 a răspuns:

"Rusii sunt 130 milioane populatie. În NATO suntem peste 1 miliard"

uiți de chinezi. Oare de partea cui sunt?

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

E părerea ta... și e greșită

| Mosotti a răspuns:

Nu va ataca nimic Rusia ca nu au nici un interes, ce interes au sa preia o tara foarte saraca, sa bage bani acolo? Nu ar avea nimic de castigat

Si daca ar face, ar fi razboi nuclear si s-ar distruge planeta, deci n-ar castiga nici NATO nici Rusii.

| Lukasssz a răspuns:

Ba da au sanse.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Rusia are armament, bani, tehnologie si oameni dar pe moment doar ameninta in stanga si dreapta ca "ataca".
Armata NATO e de 3 ori cat cea a Rusiei.
Sa nu uitam un lucru Rusia e pe cont propriu iar NATO e cat 3 echipe de fotbal la un loc cu mai multi jucatori (tari).

| Catalin77945 a răspuns:

Subestimezi prea mult rusii, si in + daca e all out war nu e doar Rusia rolling on the floor) in el

| UnOmAnonim a răspuns:

Fake news. Kazahstan, spre deosebire de Ucraina, nu prea are legături cu NATO și nu-i atât de strategică. Stepă în mare. Eu cred că Putin a masat trupe la granița cu Ucraina ca să-i inducă în eroare pe americani. De ce? Ca să se extindă în Asia Centrală, care e teritoriu rusesc, precum a spus un deputat din Duma de stat. Cu ce i-ar servi lui Putin asta? În principal, pentru a atrage ruşii de partea sa, dar și alte interese economice. Cine știe? Poate vrea să facă din Marea Caspică lac rusesc.

| csimion70 a răspuns:

130 milioane sunt doar rusi, in NATO...

Răspuns utilizator avertizat