| Nevroza a întrebat:

Credeti ca retelele de socializare "conecteaza oamenii"? Eu cred ca mai mult ii desparte. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Caracterul imputit al oamenilor ii despart pe ei intre ei, nu retelele de "socializare".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Retelele de socializare sunt una dintre armele celor ce ne conduc din umbra, si reusesc cu succes sa ne faca sa ne indobitocim, sa uitam sa mai gandim si sa ne mai traim vietile.
Eu folosesc Facebook spre exemplu pentru a vorbi cu cei dragi si rar mai rasfoiesc postari, in schimb altii cum apuca o portita libera intra pe Facebook si dau scroll cu orele prin pagini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt bune in a-ti face publicitate daca ai vreun brand. In rest nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Eu nu as putea tine altfel legatura cu parintii mei care sunt departe, cu colegii mei pe care nu pot sa-i vad zilnic si cu care ma ajut, cu prietenii cu care din nou nu ma vad zilnic pentru ca nu avem timp.
Ii desparte pe cei care aleg sa-si traiasca viata pe internet fara sa socializeze si in viata reala

| Elide a răspuns:

Am devenit dependenți de aceste aplicații,unde ma duc vad oameni cu nasul in telefon,abia dacă se mai uita prin jurul lor, stau încontinuu acolo, în lumea virtuală, acolo au mai mult curaj ca viata reala, practic zici ca au devenit niște roboți indobitociti

| Yiliz a răspuns (pentru Elide):

In primul rand nu toti suntem atat de idioti incat sa zicem " am devenit dependenti " iar dupa sa zicem " zici ca au devenit niste roboti "