| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că se poate termina pandemia până în ianuarie 2022?

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cred ca si mai devreme, cel putin in Europa cazurile scad zilnic, lumea se vaccineaza in masa, incet-incet se revine la normalitate cu anumite activitati, din toamna probabil putem vorbi de normalitate.

| Drimmero a răspuns:

Valul 4 face parte din pandemie, e ca un ciclu, daca vine o sa fie ceva mai usor, cea mai usoara faza a unei pandemii care aduce sfarsitul ei. Daca ne vaccinam in masa scapam si mai devreme de pandemie, nu mai dam mai departe virusul si va fi izolat, se trateaza oamenii care il au si usor-usor cazurile vor scade drastic, mai e putin de indurat dar inca batalia nu e castigata de tot.

| Dismally a răspuns:

Nu, din punctul meu de vedere, pana in 2023 nu scapam.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Boală,necaz,suferință,durere,chin toate astea ca să dispară ține de gândirea și comportamentul fiecărui individ. Căci moartea este ceva sigur care nu poate fi evitat de nimeni.

| SociopatuI a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu poate fi evitat dar poate fi intarziat. Asta este important. Daca avem ocazia, de ce sa nu profitam de asta?

| Bluestar15 a răspuns:

A inceput cand au decis politicienii si se va termina tot cand vor decide politicienii. Numarul real de morti in Romania in 2020 e sub 300, toti ceilalti au murit din alte cauze: "Pe tot parcursul anului 2020, doar 227 de români au decedat din cauza Covid, restul, de 25.875, au avut ca diagnostic secundar Covid. Ce înseamnă acest lucru? Că oamenii au murit din cauza altor boli, dar că, în subsidiar, au fost depistați pozitiv la testul Covid." https://www.national.ro/......22034.html

| drLoo a răspuns:

Nici pe departe. 2025-2026 cel mai devreme. Mai trebuie sa se întâmple câteva lucruri.