| RAY a întrebat:

Credeti ca trebuie sa fim pe placul tuturor sau sa fim pe placul nostru?

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sa fim pe placul nostru, cine ne place cum suntem bine, cui nu, adios. Eu unu asa sunt.

De exemplu era sa fiu dat la politie ca am zis numele de Facebook al unueia care a fost barbat, am dat ca era cineva pe softpedia care vroia la fel si am zis sa intre in discutii intre ei sa-i dea un sfat ce si cum.
Pai din mom ce a vrut sa se faca fata, de ce sa-i fie rusine?! Ca altfel nu se supara. Nici nu m-am gandit ca o (il) deranjeaza.

Pe mine nu ma int, asta sunt si gata, nu traiesc pentru altii daca mie nu mi-ar fi bine, ca ce as avea de castigat? Ca daca nu mai sunt eu insumi, m-as simti f prost, asa ca, care e motivatia sa ma simt prost?

| RAY explică (pentru Mosotti):

Sincer si pe mine mai fii suparat daca faceai asta

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai eu credeam ca e normal, ca nu o stiam doar eu, credeam ca se stie, ca mai era inca una care e stiuta de toata tara si a ajuns la TV, asa credeam ca e si ailalta, ca erau prietene (prieteni, ma rog)! Ca dovada ca cealalta nu s-a suparat deloc, din contra, s-a bucurat, ca sa il poata ajuta pe asta care vroia sa faca fata, dar aia oricum era cunoscuta de toti. Nu aveam de unde sa stiu, nu mi-a zis "ai grija te rog sa nu zici de mine cuiva", ca altfel logic ca nu ziceam. Credeam ca si aia aparuse la TV odata cu cealalta.

Am zis in contextul subiectului de aici, vroia sa para in fata altora altceva! Pai de ce, daca tu te-ai vrut asa, si te simti bine asa, lasa domne sa fi pentru cine te place pentru ce esti.
Multi fac asa.
Dar degeaba, ca degeaba si-a schimbat look-u si arata fata daca vocea e tot de baiat, ca aia nu se schimba. Te prinzi repede. Si tot acolo ajunge, sa stea cu oamenii care o vor asa cum este.

| gemeni6226 a răspuns:

In nici un caz nu trebuie sa fii pe placul tuturor.Omul trebuie sa fie prieten in primul rind lui insusi, lui insusi sa fie cel mai bun prieten.Iar pe urma cei ce se aseamana se aduna.Nu poti fi pe placul tuturor, nu exista cum.