| marynela_6230 a întrebat:

Credeti ca un om poate avea personalitati multiple?

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Personalitatea multiplă este un diagnostic de psihiatrie care descrie o condiţie în care o persoană afişează identitati distincte multiple sau personalităţi diferite, fiecare cu modelul său propriu de a percepe şi de interacţiona cu mediul înconjurător.
Chinezii consideră că personalitatea multipla este o "boala" a spiritului.
Aceasta boală se poate trata dacă este descoperită iar cel afectat beneficiază și de sprijinul celor apropiați.
O zi cu zâmbet să ai!

| MaeRi a răspuns:

Da exista oameni cu personalitati multiple, cu mai multe identitati, oameni de rand sau oameni care se ocupa cu asa ceva.Cu cineva se comporta diferit cu altcineva cu totul altfel,uneori aata asa alteori e ciar el/ea? Sunt oameni cu personalitatii multiple insa joaca atat de bie teatru inca nu iti dai seama daca chair are personalitati multiple, uni oameni zic ca acei oameni au o anumita problema sau sufera de o boala, insa sunt si oameni cu personalitati multe insa nu au o problema psihica ci doar joaca teatru.^_~

| AliceHappyGirl a răspuns:

Eu cred ca da. Cu tine poate sa fie intr-un fel, cu familia intr-un fel, cu prietenii in alt fel etc. Insa in adancul sufletului este doar unul singur!

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Da sunt. eu insumi am asa ceva si crede-ma ca e ciudat. eu personal nici nu imi dau seama ca ma comport diferit cu unele pers. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ):

Daca nu sunt prea indiscret imi permiti o intrebare: Cealalta persoanlitate a ta are o identitate proprie?