| chrystyna a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012? Sau daca se vor produce schimbari majore.Sa ne mai chinuim sa ne facem viata mai buna sau sa incepem sa traim fiecare zi ca si cum ar fi ultima?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Eu zic sa incepem sa iertam.Asta e cel mai bun lucru pe care il putem facelove struck
Nimeni nu stie ca cand murim.Si o sa regretam aceste cuvinte nespusewinking

4 răspunsuri:
| matadoru a răspuns:

Deci ca sa fie clar pentru toti.In 2012 nu va fi sfarsitul lumii ci se vor produce niste schimbari in univers ale planetelor si stelelor.Acestea nu vor fii semnele apocalipsei, mai degraba aceste fenomene naturale(eruptii, cutremure, avalanse, tsunami-uri etc) acestea vor aduce sfarsitul.Nu crede orice asa zis atot-stiutor, pentru ca oricine isi poate da cu parerea, stai linistita, totusi doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul pana atunci bucura-te de viata. fundita?

soothe
| soothe a răspuns:

Pana in ultima clipa trebuie sa ne straduim sa ne facem viata mai buna, pana in ultima... care de fapt s-ar putea sa fie Prima. dintr-un alt drum
Uite-te la filmul asta si cred ca ai sa ma intelegi...
http://www.flixxy.com/bear-animal-nature-film.htm
Te rog sa ne spui parerea ta, dupa ce vezi filmuletul. Este extraordinar!

| medgirl a răspuns:

Buna!
Sa stii ca atunci cind am vazut/auzit de asta.eram foarte speriata si chiar am inceput sa cred in asta.insa mai tirziu am vorbit pe tema asta cu mai multe persoanasa zicem mai realiste si chiar au inceput a ride.sincer nici eu nu mai cred in prostia asta, dupa parerea mea nimeni nu stie cind va fi sfirsitul lumii, doar unicul Dumnezeu.deci trebuie sa ne cautam de viata noastra fara ginduri din astea, in ceea ce priveste trairea fiecarei zi ca si cum ar fi ultima asta ar trebui sa facem indiferent de acest zvon, insa prin asta nu ma refer la toate nebuniile, pentru ca consecintele tot noi le suportam!

| 3u a răspuns:

Deci fii atent/a sa zis in 2000 ca va fi sfarsitul lumii si nu a fost. in 10. 09. 09 au aparut niste inculti care nu au stiut sa isi schimbe data au scris ca va find sfarsitul lumii in 09. 09. 09 deci clar minciuna si sa zis si la stiri... dupa aceea nu mai stiu concret cand sa facut experimentul big~bang a fost o galagie mare si la anumite posturi scria ca mai avem ~12 ore de trait si chesti nu s-a intamplat nimic in 2012 nu se va intampla nimic pentru ca ce zic ei este o minciuna. eu am un telefon nokia e65 in care calendarul e pana in 2040 sa presupunem ca merg la munte si pierd telefonul si il gaseste cineva in 2038 (asa niste date )si se pornest zvonul ca in 2040 va fi sf lumii. Spuneti-va voi parerea nu'i asa?