| mentholinks a întrebat:

Credeti ca vom primi toti ce meritam in cele din urma? Meritam vreo ceva? Voi ce credeti ca meritati dar nu aveti?

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Sper să primim.

În clasa a -3-a, în loc de premiul 3, am primit mențiune.
Doamna învățătoare a venit la noi acasă şi i-a explicat mamei că a făcut o greşeală, că a calculat media greşit şi îşi cere iertare.
Mama a iertat-o, eu nu.happy
Eu merit un loc mai sus, sper să-l primesc, doamna învățătoare merită o pensie mai mică.

16 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Si daca consider ca am tot ce imi doresc?

| RAY a răspuns:

Nimic nu este o certitudine in ceea ce priveste viata, fiind ceva haotic, eu nu cred in predestinare

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca primesti ce si cat poti duce.
Eu am gresit suficient in viata incat poate sa mi se si intoarca si nu m nimic de omentat, dar ce cred eu ca merit si nu primesc e sanatatea.

| SilentRain a răspuns:

Hahalera are dreptate, aia buni mereu o încasează în frezalaughing)

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Eu nu sunt tocmai bun si am incasat-o si eu mult in freza, asa ca nu ma plang, putin.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Aia e uneori o mai si încaseze

| mentholinks explică (pentru SilentRain):

Nu e chiar "aia e". Am ramas cu sechele.

| SilentRain a răspuns (pentru mentholinks):

Interesant,mai povestește
Cum sa întâmplat?

| J0B0MAT a răspuns:

Da, vom muri cu toţii până la urmă.

| Endoryus a răspuns:

Nimeni nu primeste ceea ce merita. Oamenii buni primesc rau si cei rai primesc bine. Nu toti dar mare parte, da. Asa ca nu, nimeni nu primeste ceea ce merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu primim ce meritam. Unii primesc prea multe si altii prea putine.
Nu cred ca merit ceva anume.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, merit o gagică fotomodel.

| mentholinks explică (pentru AlexDarius3):

Sa o arzi bine daca o sa o primesti ca sa nu plece la altul.

| BadAngel3 a răspuns:

Eu nu prea cred in chestia de "fiecare primeste ceea ce merita". Mai sunt si unele persone care o fac, dar nu toate. Nu cred in "karma" cum s-ar spune.

Eu ce cred ca merit? Hm..sincer, nu iti pot da raspuns la aceasta intrebare. Pentru ca nu stiu.
Dar tu? Ce crezi tu ca meriti si nu ai?

| mentholinks explică (pentru BadAngel3):

Cred ca meritam o viata mai simpla.

| Thyself a răspuns:

Merit ce cred că merit