| AlexDorinel a întrebat:

Credeți că vor mai fii iernile care erau pe vremuri, cam pana prin 2015-2016?

Chiar ar fi bine sa mai fie iernile alea când ningea zile la rand, și nu ca acum sa dea de 2 ori o zăpadă puternica de câteva ore și sa se topească peste 2-3 zile.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ti-ai plati singur factura la gaz, nu ai mai zice ca ar fi bine sa fie ca atunci...

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Planeta e deja praf si pulbere, si cel mai probabil in maxim 50 de ani o sa ajungem more or less ca in Mad Max. O gramada de schimbari ireversibile deja s-au cam produs si atita vreme cit jumatate de planeta o arde a-la-Romania cu o mare durere in dos apropos de mediu, cum crezi ca o sa fie viitorul?

| tudorvolcano a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Problema principală nu e schimbarea climatică, ci ecologia proastă.

Până ne afectează schimbarea climatică, ne vor lua la asalt gropile de gunoi prost amenajate în orașe, și la marginile orașelor, combinat cu defrișarea ilegală a pădurilor.
România nu este Europa de Est să fie curenți puternici care să dilueze poluția uniform, la noi poluția rămâne, și se acumulează cu timpul în orașe.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru tudorvolcano):

Lasa Romania, eu zic ce se intampla la nivel global. Poluarea - nu polutia, polutia e cu totul altceva, lol - e stationara - cea a aerului, desigur, in orasele aflate in depresiuni, gen Sighisoara.