| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca vremea de afara se schimba in functie de faptele oamenilor? Adica cutremurele de ce apar, nu din cauza ca oamenii din acel loc sunt rai oare?

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cateodata natura plange cand plange si umanitatea si natura se bucura, rade cand umanitatea e fericita.
Asta imi place sa imi imaginezhappy

| Doub a răspuns:

Idk, nu cred.
Până la urmă, toţi suntem răi şi malefici, nu?

| J0B0MAT a răspuns:

Nu cred.
Dar pe mine mă influenţeză vremea. Când e frig, ploaie, înnorat...mă simt cam tristă.

NOname
| NOname a răspuns:

laughing Nu, nu cred aşa ceva.

De ce? Voiai să vezi care pe aici e religios?hee hee

| Antimanele104 a răspuns:

Nu,categoric nu.Nu sunt o persoana religioasa din cale-afara, dar evenimentele care tin de fizica pamantului nu au nimic in comun cu evenimentele care se petrec in sufletul oamenilor.Pot sa iti dau un exemplu:in Japonia sunt mereu cutremure, dar ma indoiesc profund ca toti oamenii sunt dracul intruchipat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fenomenele naturale se produc independent dar mai ales indiferent de activitatea sau natura umana. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremurele nu apar din cauza ca suntem noi rai, si nici tornadele sau incendiile de padure, inundatiile sau alte catastrofe de genul asta. Oamenii au fost asa din totdeauna si asa vor fi mereu, iar cutremurile n-au legatura cu asta.Si cand eram primitivi ne faceam rau unii-altora - ne dadeam in cap pentru o bucata de urs,sau il omoram pe ala de dormea in pestera cu noi ca sa-i luam femeia,sau daca venea un vecin sa ne ceara imprumut doua cremene sa aprinda si el focul, nu-i dadeam numai asa de-al dracu`, ca nici noi nu luam ceva moca de la altii.
Nu mai zic de razboaiele mondiale care au fost, sau rascoale, revolutii si mineriade si alte alea.Sau cand am intors armele in `44…
Ar fi insemnat sa avem un cutremur la fiecare doua zile, nu?
In fine…
Si cand l-am dat jos pe Ponta, am fost rai, si cred ca meritam sa avem unul macar de 7 grade,daca nu mai mare chiar…
Dar n-a fost.
Sau ce cutremure serioase au fost,in Romania, in ultimii ani mai exact, de cand exista comunitatea asta TPU, unde ne certam noi in fiecare zi?
Bine, a fost ala din noiembrie 2014…
Mda, stiu ca atunci mi-a sters Cristina niste raspunsuri…,