anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi în deochi?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu cred in fantezi de astea, dar stiu ca creierul uman poate singur provoca multi prin efectul placebo

bonus Michael_Shermer_-_De_ce_cred_oamenii_in bazaconi

https://drive.google.com/......lOQ3O/view

| costinvlad49 a răspuns (pentru RAY):

Este un transfer de unde electromagnetice ce conțin informații de tip comanda asupra creierelor celorlalți. Pentru asta trebuie sa ai deschise chakrele energetice ale corpului.

| RAY a răspuns:

Spune tu ca tu ai afirmat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da. Pe caini

| Andreeush a răspuns:

Nu cred în așa ceva.

| SilentRain a răspuns:

Nu

| sofisis a răspuns:

Da, cred.

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

În sfârşit cineva care crede.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Descant ...si o fac bine asa ca nu am cum sa nu cred laughing)

| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

Nici eu nu am cum să nu cred pentru că eu sunt cea care are nevoie să fie descântată(şi asta destul de des) chiar dacă azi-mâine fac 20 de ani. laughing

| costinvlad49 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este ceva asa paranormal. De la baza coloanei vertebrale pana la creștetul capului ne călătorește energia în jurul nostru. Cum este pământul înconjurat de val Allen radiatiile acelea. Noi putem face rău altora. Depinde dacă ai chakrele deschise. Sau dacă ai pute re etc. Este un transfer de energie. Și deochi înseamnă să îl și controlezi. Adică sa îl faci sa facă ce vrei tu, nu numai sa ii fie rău.

| Ineys a răspuns:

Nu, e o tampenie. Probabil se bazeaza pe principiul efectului placebo.

Cineva te "deoache" si tu crezi cu tarie ca o sa ti se intample ceva rau si dai vina pe deochi, chiar daca probabil acel ceva rau ti se intampla cu sau fara deochi.

| Darkmagic a răspuns:

Nu cred.
Cand se uita cineva la tine lung...si apoi te doare capul toata ziua...se intampla din cauze naturale! laughing
Din moment ce fenomene ca telepatia sunt reale, este extrem de "greu" de presupus ca si deochiul sau energia distructiva a blestemelor ar fi reale... laughing
"E imposibil dom'le!"
"Pai...telepatia e reala, documentata."
"Da, dar deochiul nu exista! Ca nu vrem noi!"
Cam astea sunt "dialogurile" cu cei care l-au luat pe "Nu" in brate. big grin
Ceea ce, misto. Ca daca ei nu cred, nu ii doare capul! happy
Sau si mai simplu spus: ce nu li se intampla lor...nu exista!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu nu.

Răspuns utilizator avertizat
| MPersephone a răspuns:

Nu neaparat.
Dar cred ca unii oameni pot transmite energie negativa care sa te afecteze emotional.

| costinvlad49 a răspuns:

Este real, se transmit unde electromagnetice ce conțin anumite informații ce sunt recunoscute de creierul tău ca și comenzi asupra creierului tău. Pentru a face asta trebuie sa ai chakrele energetice deschise.

| Norti0013 a răspuns:

Nu, sunt niște prostii inventate.

Întrebări similare