| Ionică a întrebat:

Credeti in religia voastra?

2 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

Ce inseamna pentru tine religie?

Pentru mine inseamna credinta.Credinta iti incepe din suflet, din bunatate, din interior.Asta nu inseamna ca esti adept cu inversunare al unei religii (cum ai zis tu). Cred in bine si in rau.Cred in toate, ca sa le cunosc.Cat despre religii, doctrinele sunt asemanatoare, unele sunt paralele, altele coincid dar sus este doar un Dumnezeu, cum a zis si un filosof "Uneori noi suntem Dumnezeul nostru".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Religia noastra este una singura: CRESTIN-ORTODOXA! Cred in Dumnezeu, sigur ca da!