| karra a întrebat:

Credeti in zicala,, cine tachineaza iubeste,,?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine tachineaza o face din gelozie si asta nu pot sa cred ca este o latura a iubirii sub nici o forma atita timp cit sint tot felul de crime pe tema asta.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iubitii se tachineaza mult. Face parte din jocul iubirii. Din pacate unii nu stiu sa se abtina si exagereaza si genereaza rautate. Depinde de persoanele implicate in relatie.

| Silvia a răspuns:

Uneori.Atunci cand tachinarea este placuta, nu deranjanta.De obicei,oamenii care tachineaza pentru ca simt ceva pentru persoana respectiva, nu o fac intr-un mod neplacut.big grin

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu cred ca e valabila, intotdeauna cand iubesti pe cineva il tachinezi.

cami
| cami a răspuns:

Nu neaparat. Cateodata tachinezi din rautate, din dorinta de a-l face pe respectiv sa se simta prost. Dar, uneori o mai faci sa te simti bagat in seama de celalalt, de sex opus.

| fluturas a răspuns:

Cam cred laughing

| Ana a răspuns:

Doar in unele cazuri

leonardk
| leonardk a răspuns:

Cine tachineaza pierde timp pretios. Iubirea poate fi traita si impartasita in atat de multe feluri...incat tachinarea nici pe ultimul loc nu poate fi pusa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde...mai sunt si persoane lipsite de orice urma de umor, acest gen de omeni nu cred ca isi exprima iubirea asa. Dar in cazul meu este valabilhappysi da...de cele mai multe ori este valabil.

| roxanikaa15 a răspuns:

Daa. asa cred :d