| bula2014 a întrebat:

Crezi ca internetul indobitoceste lumea? Rog seriozitate! Cu exemple rolling on the floor

17 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

1 ) De acord cu Musique...

2 )

Internetul doar a deschis calea catre noi posibilitati.

Internetul e o poarta atat catre cultura...cat si catre prostire in masa.

Depinde cum il folosesti...

| darrio2007 a răspuns:

Pe unii da, pe altii nu.Dar sigur iti schimba modul de gandire.Sunt cativa pe aici care iti spun niste vorbe, dandu-le niste sfaturi bune, care in viata reala nu ar avea curaj sa o faca.

| Musique a răspuns:

Rogi seriozitate și apoi pui " rolling on the floor "?
Ți-ai oferit singur/ă răspunsul la întrebare.
O zi frumoasă!

Răspuns utilizator avertizat
| OnuOnulică a răspuns:

Da, sunt multe cazuri...
Mie sincer îmi pare rău că îmi pierd timpu e net în loc să fac alt ceva.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca iei numai ce-i rau cu siguranta

| M25M a răspuns:

Depinde pentru ce este folosit.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu în cazul meu. Pe mine m-a deşteptat. Am aflat lucruri noi. Şi de schimbat nu m-am schimbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cei slabi de ingeri si superficiali, da, pe cei care realizeaza ca au lumea la picioare si pot afla orice, nu.

| fadnox a răspuns:

cel mai bun exemplu: TPU

| Weedier a răspuns:

Sunt cazuri şi cazuri. Unii sunt uşori influenţabili şi se iau după dobitoci, pentru alţii e un mod de exprimare, alţii se dau mari hateri.

| vRemi a răspuns:

Pe cei care nu stiu cum sa il foloseasca, daca intelegi ce vreau sa zic, unii stau toata ziua si se joaca, altii stiu cum sa il foloseasca in folosul lor.

| Macryna a răspuns:

SERIOZITATE, cam rar la astfel de intrebarii. laughing cum sa nu indobitoceasca cativa de la mine din clasa au fost victime sigure, saraci si acum sufera... nu cred ca exista leac pentru asta, dar na cu tehnologia asta cine stie, poate il vor face mai credibil chiar si pe Base laughing

| Swan39 a răspuns:

Nu internetul îndobitoceşte lumea, ci modul în care te foloseşti de el.

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Ca sa indobitocesti pe cineva, cel putin dupa parerea mea, presupune ca la inceput acea persoana sa aiba ceva in cap. Deci nu.
Pur si simplu li se ofera pe tava un loc in care pot sa scrie ce vor fara sa fie judecati direct si unde pot parea ce nu sunt.

| AlexSeNNNzor a răspuns:

Cred ca da, Exempletongueierd ore in care ar putea sa se joace, sa citeasca in timp ce stau pe facebook sau uite de exemplu exista 3 categorii:Feminin / Masculin /Gamer laughing si unii intra la a 3-a categorie oricum nu pe toti ii indobitoceste pentru ca unii chiar castiga bani pe seama altora prin retelele de socializare happy

| MoarteaLaConserva a răspuns (pentru AlexSeNNNzor):

Ai cam deviat de pe subiect. Ideea, in general, e daca un om poate sa se indobitoceasca cu ajutorul internetului. Asta presupune ca are un anumit coeficient de inteligenta. Si depinde de ce vrei sa faci pe internet. Poate unii vor sa piarda timpul, altii sa se documenteze.