| RAY a întrebat:

Cu barba sau fara barba? Pentru o persoana care fara arata mult mai tanar cum este mai atractiv pentru sexul opus?

27 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Depinde de cum ii place persoanei de sex opus, nu poti generaliza! De ex la sotia prietenului meu ii place ca el sa aiba ceva barba, altele au zis "hhh cu parul ala, nuuu".

| Frank51 a răspuns:

Personal nu imi imaginez viata fara barba. Pur si simplu ma defineste.

E evident ca din moment ce esti detinator de barba, vei atrage doar fetele care sunt ok cu asta. Am avut la un moment dat o prietena care voia sa imi las barba si mai mare, care deja era mega mare laughing Deci nu se poate generaliza.

| Sofer a răspuns:

Fără barbă e ciudat. Eu stau mai mult fără dar arat mai bine cu.

| alina2k18 a răspuns:

Cu 6 packwinking este mai atractiv pentru sexul opus.

| RAY explică (pentru alina2k18):

Pana acolo mai este

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fără.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de forma fetei. si cat de "plina" iti e fata, la unii le face o diferenta de la cer la pamant, arata naspa nebarbieriti. ca niste porci.
uite exemplul asta.
https://www.reddit.com/r/beards/comments/6qdzp8/dear_father_i_have_sinned/

nu cred ca trebuie sa fi femeie sa-ti dai seama daca cineva arata mai bine cu barba. oricum nu trebuie sa-ti lasi barba sau sa nu te barbieresti, pentru ca considera cineva atractiv ori neatractiv.
cum nu trebuie sa te duci la sala pentru ca te considera atractiv tipele, daca mergi cu mentalitatea asta, ca fac patratratele pentru a atrage tipele, o sa dai gres de fiecare data.

| Bruno92 a răspuns:

Fără burta

| RAY explică (pentru Bruno92):

Sa dus burta, 15 kg am dat jos mi se vede muschi abdominali

| Bruno92 a răspuns (pentru RAY):

Cum ai făcut Man? Că și eu vreau sa dau jos, sper că nu minți happy îmi poți trimite si mie un pm și să îmi spui cum please happy

| RAY explică (pentru Bruno92):

Eu timp de un an am studiat cum apoi am pus in aplicare, la anul bag culturism

| Bruno92 a răspuns (pentru RAY):

Ști vreo sala de fitness unde sunt oameni mai ok fara cocalari în Timișoara?

| RAY explică (pentru Bruno92):

Gym one, circuvalatiuni, o sa merg si eu in Septembrie

| Bruno92 a răspuns (pentru RAY):

Ok happy

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Culturism laughing) esti tare simpatic n-as baga mana in foc ca tie ca genetic ti-ar trebui cel putin 5-6 ani sa se vada cat de cat ceva dar sa te vezi in scurt timp ca Arnold

| RAY explică (pentru SLS92):

Ala era genetic asa era facut el de mic a fost musculos

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Stai linistit omule viata e frumoasa si singur, te obisnuiesti dupa 30 de ani o sa vezi

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Din ce am inteles ai 30 de ani sau peste si nu ai avut nicio interactiune cu o femeie, serios uita-te in oglinda si intreaba-te singur SE MAI POATE SCHIMBA CEVA, aici facand abstractie de parintii care tot considera ca mai ai timp si de insuratoare si de copiirolling on the floor

| RAY explică (pentru SLS92):

Dar la tine ce mai poate? Cine a spus ca nu am avut?

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Absolut nimic, sunt ferm constient de lucrul asta si va trebui sa ma consolez cu gandul asta e ca si cand ai pedala in gol, problema cea mai nasoala e ca va trebui sa ai un salariu decent pe la 35-40 de ani ca sa te poti intretine singur

| RAY explică (pentru SLS92):

Eu am lucrat de la 16 ani in timpul liceului si a facultăți, trebuie sa ai bani tai, si cand eram mic imi ajutam vecini la lucru

| SLS92 a răspuns (pentru RAY):

Nu poti sa traiesti singur fara pzd mamii lor, sa te intretii dintr-un salariu de 2000 de ron, eu traiesc cu chirie platita de parintii cu un salar de genul si efectiv SUPRAVIETUIESC, in doi lucrurile stau altfel nu duci grija banului

| SLS92 a răspuns:

Fratele meu ne-ai innebunit serios, te fac eu sa intelegi mai bine fara niste trasaturi bine definite ale fetei, fara o mandubila care te scoate foarte mult in evidenta NU ITI VA STA BINE IN NICIUN FEL, daramite cu BARBA in p l m! daca ai fata cam ovala poti sa iti iei adio cauta si tu pe Youtube sa vezi realitatea de ce esti SINGUR

| SLS92 a răspuns:

Si dupa asta o sa auzi de la pzd replici de genul, hmm fara barba complet ras pare un copilas la 30 de ani etc dar daca nu poarta barba nu exprima masculinitate, deci nu il plac in niciun fel ca de fapt e urat ca dreacu nu e frumos deloc

| Lule a răspuns:

Barba aceea de 3-4 zile, de aspect "neingrijit" mi se pare foarte sexy.
Nu este un raspuns clar pentru ca nu-mi place nici cu si nici fara barba. Doar cea descrisa mai sus care dureaza cam o saptamana si jumatate dupa creste parul prea lung si e o senzatie ciudata.

| RAY explică (pentru Lule):

Multumesc de raspuns, chiar aveam nevoie

| IonutViciosul a răspuns:

Depinde foarte mult de persoană. Statistic vorbind, tipelor foarte tinere (mai mici de 22) le place cu barbă. Dar vezi că barba trebuie spălată, pieptănată, îngrijită etc. pentru că poate căpăta un miros neplăcut.