| NonZarek a întrebat:

Cu câte luni înainte de a împlini vârsta de 16 ani pentru a da de a1, pot sa ma apuc de școală de șoferi?

4 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Așteaptă să faci 16 ani și apoi te înscrii. Unde te grăbești? Chiar nu ai răbdare?
La 16 ani încă ești mic, minor. Ușor. Toate la timpul lor!

| NonZarek explică (pentru ancaval):

Nu ți am cerut sfatul în legătură cu altceva, puteai sa îmi răspunzi strict cu un da sau nu, e problema mea daca nu am răbdare pana la 16 ani, dar, te rog sa răspunzi strict la întrebare. Mulțumesc

| ancaval a răspuns (pentru NonZarek):

Întrebarea ta nu aștepta un răspuns cu DA sau NU. Ai întrebat cu câte luni înainte de a împlini 16 ani?
Poate cu vreo 3-4 luni. Mergi la o școală și întreabă, cel mai sigur așa, sau dai un telefon la ei și scapi mai ușor.

| Kleb a răspuns:

Poti sa te apuci cu 3 luni inainte, mai exact la 15 ani si 9 luni. Ai grija, trebuie sa mergi cu parintii tai la notar sa iti dea procura ca iti dau voie sa faci scoala.