| octa2021 a întrebat:

Cu ce afaceri se ocupa oamenii din orasele sarace? Ca vad niste masini mai scumpe decat casa mea!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă orașul e mic nu înseamnă neapărat că este și sărac. Care oameni, câți? Dacă orașul e mic, mașinile scumpe sunt mai vizibile.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Contracte sezoniere in occident (agricultura, constructii), soferi de tir in strainatate (de la 2000 euro/luna in sus), "pesti" inclusiv pentru iubitele lor, activitatea desfasurandu-se tot in occident (Olanda, Germania, Danemarca).
Astea cred ca sunt cele mai populare ocupatii care sponsorizeaza masinile de lux in orasele sarace din Romania.

| Freya1 a răspuns:

O data ce orașele sunt mici și nedezvoltate cu ce crezi? Sunt plecați în străinătatea sau si-au deschis afaceri ce merg struna având în vedere ca poate la ei e criza de locuri de munca, de produse, de fabrici etc.

Când locuiești intr-un orășel mic ca om de rand și ai nevoie de o mobila spre exemplu, cauți la tine în oraș nu la depărtare ca să nu îți permiti transportul. Daca vrei anumite produse, cumperi de la tine din oraș nu mergi la zeci de km distanta sa mai plătești și drumul.Cand ai de mers în alto oraș sau județ, te duci la autobuzul sau microbuzul din orașul tău, nu mergi in altul pe jos și iei de acolo cursa. Daca magazinele trebuiesc alimentate, îți iei mașina de transport marfa, ca doar nu o sa ii ia pe alții de pe alte județe sa le transporte și uite asa ies bani.Cu mici afaceri te descurci, pentru ca oameni au nevoie de tine fiind un oraș mic și gasid poate greu alta oportunitati.

| ReddY25 a răspuns:

Cine știe dar ceva cinstit nu mi se pare

| AlexBombaRusa a răspuns (pentru ReddY25):

Daca esti destept nu inseamna ca nu esti cinstit...la fel ca daca esti sarac nu inseamna ca esti cinstit.un om zicea asa daca te nasti sarac nu e vina ta dar daca mori sarac e vina ta.Cu ce sa se ocupe suntem in 2022 poti face o gramada de afaceri poti face shorturi pe Youtube/poti face copywrinting/te poti duce pur si simplu prin targ sa iei toate chestiile alea la 2-3 lei si sa vinzi dupa pe olx mai scump.

| ionur a răspuns:

Nu știu și nici nu-mi pasă de unde au bani ăia și mașinile scumpe. Sunt mulțumit cât câștigi și cât am nu am ce face cu mai mult nici nu-mi doresc mai mult decât câștig din munca cinstită mai bine miau o shaorma cu usturoi și un suc fanta cu Struguri și ma simt mult mai bine și ma satur decât sa merg la cafenele și restaurante și fițe și figuri și sa stau la masa cu toți oamenii falși și drogați și cu*e.