| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Cu ce ajuta sa fiu imbracat in pijamale la spital?

27 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pentru ca in general in spital stai mai mult in pat. Plus ca acasa ai pijamale ca doar nu dormi in frac noaptea.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Daca incepe o petrecere in pijamale, tu ce faci? Vrei sa te dea astia afara din salon ca nu ai pijamale laughing?!

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Da', stai in pat, te poti inveli cu lenjeria lor, de ce trebuie pijamale sau frac?

| Mosotti a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu, ca transpiri si faci patu ala praf, pijamaua absoarbe transpiratia, in patul ala vor sta si altii.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Adica sa faci praf de transpiratie lenjeria lor in loc sa absoarba pijamaua, nu merge. Feresti mult lenjeria de asta purtand pijama.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Merge, ca doar omul s-a nascut fara haine! Ai ceva impotriva celor cu alte ganduri fata de ale tale, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):

Glumeam, nu lua in serios laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nu spala nici peretii, dar lenjeria rolling on the floor, ai sanse sa iesi mai bolnav decat te-ai dus laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Poate ca l-a spalat doar cu apa, la chiuveta laughing!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am stat nicaieri.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu, dar au aia cu gandirea celor ce vin! Eu am zis de ce e nevoie, nu cum gandesc eu. Cand e vb de lenjeria alora nu vii cu din astea ca s-a nascut omu fara haine, esti culmea. Am facut eu odata asa acasa si cearsafurile erau varza dimineata, patrunsese putin de tot si pe pat, era vara si transpirasem tare, de atunci iau pijama.
Asa ce ar fi sa mergem pe strada fara haine, ca asa ne-am nascut.

| Mosotti a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Pai de ce se complice cand poti veni cu pijama! Plus ca daca transpiri prea tare poti murdari si patul! Asta e regula casei, trebuie sa ne conformam, nu e mare lucru sa ai 1-2 pijamale in sifonier pentru orice eventualitate, hai una, ca ajunge.

| Mosotti a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Normal ca se uita, nu esti acasa acolo, stai printre oameni. Bine ca ai cumparat, e f bine sa ai si o pijama. Eu de ex vara stau in chiloti si maieu acasa, dar e acasa, e altceva. Iarna stau in pijama in casa.
Bine mai mult corpul, ca la picioare nu e problema, nu prea transpiri acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ne da de gandit.

| Dandinelle a răspuns:

Acces mai usor la parti ale corpului- daca porti tricou, maieu, bluza deasupra e mai greu ca cineva sa-ti gaseasca eficient vena, sa te controleze eficient. Confort sporit- de obicei esti in spital sa rezolvi o problema medicala sau sa faci un test. Oricat ai purta pijamaua aia cand ajungi in blocul operator ti se da camasuta de noapte cu funduletul gol si dai pijamalele deoparte- tot asa pentru acces in caz de ceva nasol se intampla in timpul interventiei.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Ar fi corect sa mergem asa pe strada, ca doar asta este natura!

In legatura cu toate comentariile mele catre tine de aici :

https://www.tpu.ro/go-to-answer/17699407/

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai am raspuns la alea ieri. Lasa ma natura ca mai evoluam, nu trebuie sa ramanem in evu mediu.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

,,în 14 Iulie | Celcestietot a răspuns (pentru Celcestietot):
Glumeam, nu lua in serios laughing''.

Ce, in Evul Mediu umbla dezbracat omul?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai la inceputuri cum umbla? Cu frunza poate, sau nici cu aia.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Mi-ai provocat lag, Mosotti laughing, la inceputuri nu este chiar Evul Mediu, mai sunt si alte epoci. Le-a facut Dumnezeu hainewinking :

,, 21.Domnul Dumnezeu a făcut lui Adam şi nevestei lui haine de piele şi i-a îmbrăcat cu ele.''

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Ma refer la inceput de tot, eu i-am zis evu mediu.