| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce să îmi ocup timpul dacă nu am prieteni deloc și mai am și anxietate socială? Mă simt foarte singură. Orice fac tot nu mă simt împlinită și mulțumită deloc. Am și zile bune dar sunt foarte puține, cum îmi e puțin mai bine cum îmi vin din nou o mulțime de gânduri rele. Ce sfat aveți pentru mine?

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Du-te la psiholog

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Daca încă nu ai 18 ani, nu ai de ce sa te îngrijorezi, treci prin perioada aia a adolescentei unde ai senzația ca toți sunt rai și parșivi și ca viața e fără farmec, o sa ajungi mai bine dacă ai răbdare! Acum afli mai multe adevăruri.
Sfaturi bune ar fi ca atunci când vei putea trai pe cont propriu sa te muți in alt oraș unde nu te știe nimeni, poți începe o noua viața cu oameni noi, poți sa ai o noua imagine! nu e totul pierdut!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jocuri/filme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Si eu mai am anxietate sociala uneori insa am diminuat-o foarte mult in ultimele luni si pot sa te ajut sa faci acelasi lucru.Nici eu nu am foarte multi prieteni insa lucrez la asta.
Nu ti-ai ales foarte bine username-ul pentru ca nu esti insignificant si useless, ba dimpotriva.Asta e doar un semn ca ai de lucrat si la stima de sine, care este o deprindere ca oricare alta si care poate fi imbunatatita, nu se naste nimeni cu ea.
Mi-ar fi mai usor sa te ajut pe un chat, de exemplu WhatsApp sau messengerul de pe Facebook, pentru ca asa am putea face schimb de mai multe informatii.In caz ca vrei sa te ajut astfel, poti sa imi trimiti in privat una din cele doua retele sau sa propui tu alta.In caz ca nu, te pot ajuta si pe acest site.Nu am nicio intentie sa te agat ci doar vreau sa te ajut pentru ca imi place sa o fac si am citit multe despre aceasta problema.

| alexandra2000155 a răspuns:

Roaga te. Stiu ca pare prostesc cateodata dar poate va functiona. Mai poti citi. Chiar face bine in dezvoltarea ta personala. Si eu sunt cam antisociala si am o multime de zile naspa. Poate cu timpul te vei simti mai bine. Nu te mai gandi asa de mult. Incearca pur si simplu sa iti traiesti viata( suna cliseic). Fa doar ceea ce te face sa te simti cat de cat ok.