| gratian a întrebat:

Cu cine ve-ti vota la alegerile europarlamentare 2014?

7 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

*veti, scrie legat, fara linia aia

Se stiu candidatii, cum sa nu se stie?!
Scrie si la ziar, uite:
Avem de ales intre un prof doctor Constantin Filip Titian, mare amator jalnic de emisiuni si posesor de televiziune proprie.
Valentin Daeanu, om de afaceri, fondator al SMITH&SMITH, chestie care imi aduce aminte de Smith de pe tepeu.
Un pompier pe care il cheama Iustiuc.
Iulian Capsali Pericle, candidat cu sprijinul bisericii, altfel regizor serios, el. Are cel putin 9 copii si o nevasta care naste acasa, intre timp a invatat si singura sa le taie buricu`.
Mai e unu` Peter Costea, avocat, evanghelist si mare luptator impotriva avorturilor. Avocat texan, iti dai tu seama?
Mircea Diaconu, fost liberal, "Iarba verde de acasa" si "Mere rosii" precum si alte roluri de mare angajament dar nu de aia candideaza dumnealui, nu-i asa?
Danut Liga, multi-politician pentru ca a mers din partid in partid ca din crâșmă in crâșmă.
Corina Ungureanu, campioana la gimnastica si hop si-n politica.

Plus o lunga si definitiva lista din partea partidelor, sunt 15 partide si aliante cu nume si prenume + trecut odios.

Na, mai sunt si altii, n-o sa-i pomenesc pe toti ca n-am contract decat cu o parte.

Te vad impregnat de sigla unui partid, cel al lui Diaconescu, sa inteleg ca vei aprecia pe cineva care voteaza PP? Sau dumneata esti intransigent?

| kar1GaNNN a răspuns:

Inca nu se va sti cine va candida.
Cand se va afla cine candideaza o sa iti raspundem la intrebare, dar eu sigur cu Basescu.

| alinaalin955 a răspuns:

Nu ma duc la vot da-i dracu de banditi.Sa se voteze intre ei.
Cand le vezi si pe nevestele lui Ponta, Antonescu si alti parlamentari...Niste vagaboande.
Nici un europarlamentar roman nu si-a facut datoria.Sunt niste tradatori.Adrian Severin a luat spaga sa voteze nu stiu ce lege, Elena Basescu a vorbit in parlamentul european despre balene si delfini in loc sa vorbeasca despre nevoile si necazurile romanilor, Vadim Tudor si Gigi Becali au fost destul de rar la sedinte.Acum vine Vadim si-mi spune sa-l votez ca nu stiu ce o sa faca.Mai bine ne-ar spune ce a facut, nu ce o sa faca.
Da-i in 3, 14zda mamii lor.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Cine candideaza?

| lalae a răspuns:

Inca nu se va sti cine va candida.