| Joker3134 a întrebat:

Cu Facultatea de electronică și telecomunicații ajungi inginer sau programator?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ajungi inginer... si poti lucra ca programator. Nu sunt doua lucruri opuse...

| Mosotti a răspuns:

Inginer, ca facultatile alea sunt in cadrul politehnicii stiam. Automatica cuprinde si inginerie si programare.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Joker3134):

Exact nu stiu.

| Anjaa a răspuns:

Inginer, bănuiesc ca te referi la facultatea de electronica și telecomunicații din cadrul politehnicii.

Răspuns utilizator avertizat
| Anjaa a răspuns (pentru Joker3134):

Salariul unui inginer debutant care termina electronica și telecomunicații este între 3800 ai 5600 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Anjaa a răspuns (pentru Joker3134):

La întrebarea asta nu iti poate rapsunde nimeni, depinde foarte mult de compania la care vei lucra și de cat de mult vei avansa în funcție. Iti las câteva companii care angajează ingineri în telecomunicații în România, te poți interesa de salariu pentru fiecare în parte: Orange, Vodafone, Telekom, Huawei, Samsung, Renault, Microchip, IBM, Infineon, Oracle, Ericsson. Firește sunt si companii mai puțin cunoscute care angajează, în general piata locurilor de munca este destul de avantajoasa pentru studenții facultății de electronica și telecomunicații pentru ca pot lucra în orice presupune circuite, programare, structuri micro si nano electronice, sisteme optoelectronice, rețele, etc