| codrutadejos a întrebat:

Cu sa faci o relatie la distanta sa tina vreau sfaturi

Răspuns Câştigător
| Delicacy a răspuns:

Relaţiile sunt oricum trecătoare.În locul tău, nu m-aş stresa prea mult.

4 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Pai,nu tine mult timp.

| LolaLollita a răspuns:

Eu am o relatie la distantahappy Ne-am oferit incredere reciproca.
Nu sunt geloasa, nu am de ce sa fiu. Nici el nu este. Daca vrea sa ma insele, o poate face si sub nasul meu, fara ca eu sa aflu. Insa i-am cerut sa ma respecte, atat pe mine, cat si relatia noastra.
Vorbim zilnic la telefon, insa nu exagerat. Ma suna cand are timp si reciproc. Evitam sa ne certam si sa stam suparati.

| NoLiesJustLove a răspuns:

nu ai cum pentru ca o sa apara gelozia, si vor aparea si certurile.bine acum depinde si de baiat si de fata si cat de multa incredere au unul in celalalt.dar daca privesti din partea cealalta a lucrurilor si dinstanta are rolul ei bun, e ca un test ca sa vedeti cat de mult va iubiti si sa vedeti daca rezistati pana va veti intalni.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

In general oamenii cand aud de relatii la distanta nu dau prea multe sanse, dar eu sunt de parere ca orice relatie poate tine chiar si la distanta daca exista incredere, iubire, intelegere, si cel mai important comunicarea.Este un sfat pe care l-am dat la toata lumea atata timp cat exista comunicare nu pot interveni discutii pentru ca odata ce discutati si va spuneti problemele si ceea ce va deranjaza si ceea ce va place si ce nu va fi totul ok pentru ca el daca stie ce faci tu si tu daca stii ce face el nu are cum sa fie gelos, nu trebuie sa ii dai motive si trebuie sa incercati sa va intelegeti si sa va iubiti din ce in ce mai mul cu tot cu defecte