| gigiro a întrebat:

Cu sau fara uniforma scolara? Va rog si argumentele pro si contra.

Răspuns Câştigător
| madalina2727 a răspuns:

Cu uniforma daca toti elvii ar purta-o.La mine la liceu se zicea ca e obligatoriu, numai ca anumiti elevi nu o purtau si sigur ca nici ceilalti nu mai erau incurajati sa o poarte. Daca ar fi o uniforma bine aleasa, putin colorata, nu doar camasa si costum negru, ceva care sa fie ales si de elevi nu vad de ce nu le-ar face placere elevilor.Plus ca nu s-ar mai simti descurajati de situatia materiala a unora care poate se imbracau mai bine ca ei, numai de firma. Dar sigur ca uniforma ar trebui sa fie purtata obligatoriu de toti elevii, daca ei iau o decizie favorabila asupra acestui aspect. E important ca elevii sa fie intrebati daca sunt sau nu de acord, daca la place tinuta, ca in fond ei o poarta.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu am absolut niciun argument contra pentru uniforma.Pe timpul alor mei era si uniforma si numar.Asa trebuie si acum.La scoala e parada de fite.Azi am vazut culori care nu stiam ca exista la felelaughing

| anamaria91 a răspuns:

Ok.
Pro: Daca exista uniforma nu mai apar discutii prin scoala de cum e imbracata una si alta si nu se mai fac diferente asa mari.
Contra: Dupa parerea mea incalca dreptul omului la libera alegere.
Dar parca tot mai bine e cu. Problema cu uniformele este ca cei care le aleg parca ar fi orbi. Unele sunt de-a dreptul hidoase. Dar sunt si uniforme dragute.

| alexutu001 a răspuns:

Salut parerea mea e impartita si in pro si in contra:
pro:daca la fete le da o uniforma cum are alexandra stan in clipul ala cu lolopopbig grin si la baieti pantalonii de blugi si camasa sport
contra:daca nu sunt de acord cu uniformele astea mai bine lipsa alea de pe timpu lu ceasca sunt urateeestraight face

| Larisa_7991 a răspuns:

Cred ca este mai ok cu uniforma.nu ar mai comenta fetele si baietii despre cum se imbraca unii, gen:Uite cum e imbracata aia.asa vom fitoti la felhee hee

| Amphitrite a răspuns:

In nici un caz nu vreau sa ma intorc in timpul lui ceasca. Mie mi se pare mai igienic pentru a nu purta uniformele scolare.In primul rand uniformele nu au culori vii ceea ce copii mici isi doresc si chiar nu trebuie chinuiti cu aceasta vestimentatie, in al doilea rand o scoala de genul acesta ar fi prea "ordonata" pe timpurile acestea trebuie o vestimentatie mai rebela, jucausa mai ales pentru copii mici.

| kiss ya' a răspuns:

Pro:daca uniformele fetelor ar fi cu fusta scurta...
contra:urasc uniformele.de obicei sunt incomode

Din fericire am terminat scoalabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro