| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numeste acel om cu numele X sau ce boala psihiatrica are (daca are) cel care invata pe altul Y (sfatuieste pas cu pas) cum sa ma distruga si sa faca mie rau legat de o problema cu care ma tot confrunt si de care stie.
Si tot X fara sa stie Y vine in schimb si imi sufla aratand ca vrea binele meu, spune ca cica Y are intentia sa imi faca rau si ma invata ce sa spun la celalat ca sa nu ma poata distruge. Sfaturile sunt bune, dar nu stiu de ce il invata pe celalalt cum sa ma darame si pe mine cum sa ma ridic. Cand el creeaza ambele situatii.Parca e nebun.
Are un nume boala asta? Stiu ca e un om fals si dus cu pluta, dar nu stiu de ce joaca pe doua fronturi?!

X are 70 de ani
Y are 30

Stiu de falsitatea lui X ca Y mi-a spus ca X vrea sa scape de mine si l-a dat in gat cu usurinta (se tradeaza unu pe altul si intre ei) dar X nu stie ca eu am aflat.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Boala nu e, se cheama manipulare, si X vrea sau crede ca castiga ceva daca il intarata pe Y impotriva ta. La ce varsta are probabil e sa ''te invete ca ai piedici in viata'' sau alte motive puerile.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cand el creeaza ambele situatii.Parca e nebun.
Cum, nu ai aflat încă rolul nebunului pe lumea asta?
Exact acesta, să te trezească pe tine la realitatea crudă a vieții.