| Yosifica a întrebat:

Cui ii place sa citeasca? Cine mai citeste in ziua de azi o carte? Ce fel de carte? De ce?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

În zilele în care sunt mereu stresată, mă relaxez cu o carte bună, de preferat Singur pe lume de Hector Malot. De ce? Pentru că este interesantă şi pentru că te face să citeşti în continuare să vezi cum se desfăşoară lucrurile. Cum băiatul se dezvoltă de la vânzarea lui...etc

| hideaway a răspuns (pentru Neimportant):

Gândim la fel smug.

| Neimportant a răspuns (pentru hideaway):

Adevărat ce spui.

Totuşi, nu ştiu dacă ţi-am mărturisit până acum, dar parcă suntem gemene. Oricum, nu mă deranjează acest lucru. Ba chiar mă încântă să am lângă mine o persoană cu aceiaşi mentalitate şi aceiaşi putere, şi nu doar atât, ci şi acelaşi comportament.

| Yosifica explică (pentru Neimportant):

Sa stii ca sunt bucuroasa sa vad ca lumea inca mai citeste!

| Neimportant a răspuns (pentru Yosifica):

De ce nu? Lectura dezvoltă creierul cu mai multe informaţii. Dar chiar, ţie ce carte îţi place să citeştihappy?

| Yosifica explică (pentru Neimportant):

Ai mare dreptate, dar in zilele noastre mai rar vezi pe cineva sa puna mana pe carte cu adevarat si sa o citeasca de la cap la coada, cartea mea preferata e Legendele Olimpului desii nu este o carte cine stie ce, dar pentru cei care prefera fictiunea e potrivita de asemenea ma fascineaza cartile lui Alexandru Dumas, romanele de dragoste :devil

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o a fost Damnare. Am citit-o vara trecuta in 3 zile, eram disperata. Dar este si o continuare a povestii. Mai sunt vreo 3 carti pe care trebuie sa le cumpar. Dar cum nu imi permit sa cumpar....nu stiu ce o sa fac. Cred ca pana la urma o sa le citesc online cu toate ca nimic nu se compara cu sentimentul cand tii cartea respectiva in mana.